bp. Pieronek ponownie o Sekcie Smoleńskiej:

"Mocne słowa bp Tadeusza Pieronka w rozmowie z Wirtualną Polską. Zdaniem hierarchy upominanie się o pomniki Lecha i Marii Kaczyńskich zaraz po ich śmierci, budzi śmiech. "Najlepiej byłoby zbudować piramidę albo usypać kopiec, zasypać Pałac Prezydencki, a na szczycie postawić pomnik Lecha Kaczyńskiego i go ozłoci" – mówi bp Pieronek.

Bp Tadeusz Pieronek uważa, że od tragedii smoleńskiej minął już rok i żałoba powinna być już "stonowana".

"Nie można bez przerwy pozostawać w żałobie, to jest sytuacja dla człowieka nienormalna. Przychodzi taki moment, kiedy trzeba się zebrać, przełamać opory psychiczne i znów normalnie żyć. Myślę, że to powinno nastąpić zaraz po pogrzebach ofiar" – mówi w rozmowie z Wirtualną Polską bp Pieronek.

Jarosław Kaczyński deklarował jednak, że będzie utrzymywał żałobę aż do śmierci. Co na to biskup? "Jeśli ma na to ochotę – proszę bardzo. Ja mu przeszkadzać nie będę. Nie widzę jednak powodu, by inni mieli poddawać się takim nakazom" – uważa bp. Pieronek.

Duchowny skomentował także to, co działo się przed Pałacem Prezydenckim 10 kwietnia.

"Wielu zwolenników PiS prezentuje pewien rodzaj olśnienia, który graniczy z obłędem. Mnie to bardzo niepokoi, ale nie jestem władny zmienić tej sytuacji. Zmiany przede wszystkim musimy zacząć od siebie. Ja już zakończyłem żałobę" – stwierdził hierarcha".

Za: http://wiadomosci.dziennik.pl/wydarzenia/artykuly/333091,bp-pieronek-zwolennicy-pis-na-granicy-obledu.html#komentarze

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “bp. Pieronek ponownie o Sekcie Smoleńskiej:”

  1. Zaczął podskakiwać i już, jak na zamówienie, znalazła się na niego teczka. PiS postanowił widać zdyscyplinować trochę biskupów, albo będą należeć do smoleńskiej denominacji Kościoła albo biada im.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *