Dyrektor Radia Courtoisie skrytykował beatyfikacje Jana Pawła II

W swej  cotygodniowej  trzygodzinnej  wieczornej audycji, nadanej w poniedziałek  25 kwietnia 2011, dyrektor prawicowego Radia Courtoisie,  wicehrabia Henry de Lesquen du Plessis Casso  dobitnie skrytykował beatyfikacje Jana- Pawła II. Zarzucił on nieżyjącemu papieżowi cztery  rzeczy:

1/ Zorganizowanie spotkania interreligijnego w Asyżu.
2/Uczestnictwo w obrzędach ku czci Sziwy w hinduskiej świątyni podczas wizyty w Indiach
3/Ucałowanie Koranu, który zawiera groźby wobec chrześcijan.
4/Dobór imion: Jan – Paweł, co było  hołdem dla papieży  Soboru Watykańskiego II, który – podkreślił  Henry de Lesquen – nie powinien być gloryfikowany ze względu na swe opłakane  skutki.

Komentarz: Po raz pierwszy  od założenia tej unikalnej w Europie prawicowej radiostacji (istnieje od 1988 roku), jej dyrektor i zarazem jedna  z głównych osobistości francuskiej prawicy intelektualnej  poddał tak silnej krytyce  Jana- Pawła II i sam Sobór Watykański  II.

( a.r.)

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Dyrektor Radia Courtoisie skrytykował beatyfikacje Jana Pawła II”

  1. A jakież to radio ma zasięg? W mainstreamowych mediach pojawiła sie tylko informacja o kwytycznym wobec JP2 artykule w NYT, n.t. tolerowania pedofili. Od razu zreszta pojawił sie komentarz w TVP, że takie sprawy/zarzuty również badano podczas procesu i nic nie znaleziono. Oczywiscie, o Legionie Chrystusa – cisz, :-).

  2. @Piotr Kozaczewski Na UKF-ie RC mozna sluchac w Paryzu i w regionie paryskim oraz w czesci Normandii. Przez internet na calym swiecie ala sa jakies zaklocenia czasami. Skontaktuje sie z radiem i zapytam sie jak go sluchac w Polsce.

  3. Taka krytyka wielkiego Polaka oraz jego poprzedników Pawła VI i Jana XXIII na tronie piotrowym to po prostu zwykły łajdacki idiotyzm i tyle .Pozdrawiam Pana monsieur Antoine Ratnik i życzę mądrzejszych tekstów z mądrzejszych mediów do przekazywania , a nie takowych ponurych błazenad informacyjnych a la Louis de Funes(Zresztą wbrew pozorom skrajny tradycjonalista). Pozdrawiam.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *