Bp Wiliamson usunięty z FSSPX

A zatem potwierdzają się informacje dotyczące sankcji, jakie przełożeni Bractwa Kapłańskiego św. Piusa X nałożyli na biskupa Ryszarda Wiliamsona. Są one jednak znacznie poważniejsze, niż pierwotnie podawano, dotyczą bowiem nie samego tylko usunięcia z Kapituły, lecz pozbawienia członkostwa Bractwa w ogóle.

Na stronie news.fsspx.pl czytamy: „Biskup Ryszard Williamson, który przez kilka ostatnich lat dystansował się od linii oraz władz FSSPX i odmawiał okazania szacunku i posłuszeństwa swoim prawowitym przełożonym, decyzją przełożonego generalnego i jego rady 4 października br. został wykluczony z Bractwa Św. Piusa X. Biskupowi wyznaczono nieprzekraczalny termin, w którym miał złożyć deklarację posłuszeństwa; po jego upływie zapowiedział on publikację „listu otwartego” wzywającego przełożonego generalnego do ogłoszenia rezygnacji.

Podjęcie tej bolesnej decyzji było konieczne ze względu na troskę o wspólne dobro Bractwa Kapłańskiego Św. Piusa X i o zapewnienie mu dobrych rządów, zgodnie ze słowami abp. Lefebvre’a: „To jest niszczenie władzy. Jak można ją sprawować, jeśli trzeba prosić wszystkich członków, by wzięli udział w jej sprawowaniu?”.

Menzingen, 24 października 2012 r.

Za: news.fsspx.pl

(MM)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Bp Wiliamson usunięty z FSSPX”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *