Chiny potwierdziły zaproszenie Andrzeja Dudy na paradę z okazji dnia zwycięstwa

Przebywający w Pekinie szef polskiego MSZ Grzegorz Schetyna powiedział środę PAP, że chińskie władze potwierdziły zaproszenie prezydenta elekta Andrzeja Dudy na wrześniową defiladę wojskową z okazji 70. rocznicy zakończenia drugiej wojny światowej.

„Przewodniczący Li Yuanchao potwierdził zaproszenie, więc natychmiast po powrocie przekażę je prezydentowi Dudzie. Jeśli będzie mnie pytał o rekomendację, to też mu niezwłocznie przekażę” – powiedział PAP Schetyna po spotkaniu z wiceprzewodniczącym ChRL w Wielkiej Hali Ludowej w Pekinie.

„Widać, że Chinom bardzo zależy na jego obecności, na polskiej obecności tutaj 3 września, więc powinniśmy z tego wyciągnąć wnioski” – dodał minister, który przyleciał do stolicy Chin, by zainaugurować pierwsze posiedzenie polsko-chińskiego komitetu międzyrządowego oraz polsko-chińskie forum biznesowe.

www.bankier.pl 

Od Redakcji: Decyzja prezydenta-elekta o wzięciu/nie wzięciu udziału w paradzie będzie ważnym sygnałem odnośnie do przyszłej polityki zagranicznej Pałacu Prezydenckiego./sn/

Całość na: http://www.bankier.pl/wiadomosc/Chiny-potwierdzily-zaproszenie-Andrzeja-Dudy-na-parade-z-okazji-dnia-zwyciestwa-3362608.html

Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Chiny potwierdziły zaproszenie Andrzeja Dudy na paradę z okazji dnia zwycięstwa”

  1. Olbrzymią stratą dla Polski byłoby zignorowanie tego zaproszenia, a tym samym potężnych Chin, przez Dudę. Potwierdziłoby to tylko, że jest małpą USraela, podobnie jak jego poprzednicy.

  2. Przecież Duda w czasie kampanii wielokrotnie mówił, że będzie kontynuował „dziedzictwo Lecha Kaczyńskiego”, a Lech Kaczyński ostentacyjnie zignorował zaproszenie Chin na ceremonię otwarcia olimpiady w 2008 r. (na co nie pozwolił sobie nawet Obama). Celem Zachodu w Polsce jest, abyśmy nie mieli żadnej alternatywy geopolitycznej wobec USA/UE i pozostali w globalistycznym bagnie do końca naszego istnienia (czyli w obecnym tempie upadku jakieś kilkadziesiąt lat). Stąd niszczenie stosunków z Rosją i Chinami, jedynymi państwami mogącymi przeciwstawić się globalizmowi, jest podstawowym zadaniem sługusów Zachodu w Polsce. Te same sługusy potrafią płaszczyć się przed taką np. Litwą, a jednocześnie lżyć Rosję i Chiny. Ktoś pomyśli, że to schizofrenia. Nie. To bardzo logiczna postawa wynikająca z geopolitycznych potrzeb ich zachodnich mocodawców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *