„Czarny wrzesień”

Sławomir M. Kozak, Czarny wrzesień, Oficyna „Aurora”, Warszawa 2011, ss. 500

            Sławomir M. Kozak, autor znany czytelnikom z wytrwałości w dążeniu do uchwycenia istoty rzeczy, demaskowania kłamstw, za którymi stoją znaczące podmioty polityki światowej, w swej cieszącej się niesłabnącą popularnością książce pt. „Czarny wrzesień” prezentuje wyniki własnych, najnowszych badań i analiz. Efekt jest zdumiewający i imponujący. Warto się z nim zapoznać, aby poznać kulisy zamachów, uchybień i zatajanych przez rozmaite instytucje wątków z dnia 11 września 2001 roku. A także, przede wszystkim – osobiście porównać dowody podobieństw istniejących pomiędzy zamachem w Stanach Zjednoczonych a katastrofą smoleńską. Odkryć między innymi co wiąże bandamkę w Shanksville ze słynnym żakietem posłanki Grażyny Gęsickiej…

            Badania autora odznaczają się szczegółowością, rzetelnością i zostały podparte bogatą bazą źródłową. Przy tym, dzięki temu, że uporządkował on najważniejsze wnioski w formach tabel lub wykresów, możliwa jest samodzielna ich interpretacja czy reinterpretacja. Sławomir M. Kozak nie narzuca wszak czytelnikowi własnej wizji rzeczywistości, lecz przedstawia raporty z wieloletnich badań, które każdy może osobiście zweryfikować. Są one pełne udowodnionych naukowo faktów, na przykład wynikających z efektów badań sygnałów sejsmicznych (przedruk bardzo dobrej jakości wykresów odnajdzie czytelnik na kartach książki), które weryfikują użycie ładunków wybuchowych, dotyczących między innymi przebiegu celowego wyburzenia wież WTC. Warto dodać, że do książki dołączony został film pod tytułem „Atak na World Trade Center”, który pozwala świetnie zobrazować sobie prezentowane treści.

            Sławomir M. Kozak przekonująco dowodzi, dlaczego nikt nie mógł i nikt nie porwał żadnego samolotu dnia 11 września 2001 roku. Formułuje różne hipotezy w tych sferach rozważań, na które jeszcze nie ma satysfakcjonujących dowodów. Sygnalizuje fakt istnienia wydarzeń dotyczących na przykład funkcjonowania amerykańskiej armii, takich jak chociażby zniknięcie maszyn, sprowadzenie saperów, a zaskakujących i niewyjaśnionych. Skrupulatnie wyciszanych przez zainteresowanych tym, aby prawda nigdy nie ujrzała światła dziennego. Z właściwą sobie dokładnością i rzetelnością obala narosłe wokół minionych wydarzeń mity, aby dotrzeć do prawdy.

            Kolejnym walorem publikacji jest ogromne znawstwo przedmiotu refleksji, także od strony technicznej. Autor na przykład szczegółowo wyjaśnia co to jest reakcja termitowa, w jakich warunkach zachodzi, jaki jest jej przebieg i produkt: „Reakcja termitowa może wystąpić samoistnie, co zmusza do prowadzenia ścisłej kontroli użycia proszku aluminiowego w zakładach przemysłu ciężkiego. Przypomnę, że właśnie aluminiowe płyty okrywały stalową konstrukcję budynków. Jednak najczęściej trzeba do niej doprowadzić przez wcześniejsze podgrzanie termitu do temperatury zapłonu…”.

            Na stronach publikacji czytelnik odnajdzie wiele odpowiedzi na nurtujące go pytania, wyjaśnienia dotyczące rozbieżności w wersjach wydarzeń – zwłaszcza pomiędzy tą oficjalną a obiektywnymi. Dowie się kto zyskał lub mógł zyskać na interesach związanych z wydarzeniami z dnia 11 września 2001. Osiągnie ogląd rzeczywistości warty poważnej refleksji.

            Sławomir M. Kozak w swej książce pod tytułem „Czarny wrzesień” przedstawia wyniki własnych badań, których czytelnik nie pozna za pośrednictwem żadnego ze środków masowego przekazu. Daje nowe – nieskażone naciskami – spojrzenie na wierzchołek góry lodowej wydarzeń z 11 września 2001. Godne docenienia są także autora analizy ich elementów wspólnych z katastrofą smoleńską. Wszystko to daje do myślenia. Dlatego warto polecić tę książkę uwadze czytelników.

Dominika Zakrzewska        

Książka jest dostępna na stronie Oficyny „Aurora”: http://www.oficyna-aurora.pl/index.php?a=ksiazki&c=34

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *