Czy Bartoszewski i Wałęsa zostaną zatrzymani przez policję?

Przedwczoraj w Białymstoku odbył się protest kibiców Jagiellonii, którzy wyrazili swój sprzeciw przeciwko decyzji o zamknięciu trybuny zwanej „łukiem” na której zasiadają ultrasi popularnej „Jagi”, czyli najzagorzalsi kibice. Gdy zaczęli skandować hasło ogólnopolskiego protestu kibiców „Donald matole! Twój rząd obalą kibole!” do akcji wkroczyli uzbrojeni po zęby policjanci. Kilkadziesiąt osób zatrzymano, przewieziono na komisariaty i ukarano mandatem 500 zł. za obrazę władzy.

Szkopuł w tym, że kilka lat temu Władysław Bartoszewski praktycznie w ten sam sposób co kibice o premierze Donaldzie Tusku wyraził się o polskiej dyplomacji. Wszak każdy doskonale pamięta „dyplomatołków”. Wyobrażacie sobie szanowni internauci, co by było, gdyby wówczas policja potraktowała Bartoszewskiego tak jak przedwczoraj kibiców Jagiellonii? Albo gdyby policja zatrzymała Lecha Wałęsę po tym jak o urzędującym prezydencie powiedział w stacji TVN24, że „mamy durnia za prezydenta”? Ależ by było larum, że Polska to państwo policyjne. Zarzutom o „faszyzm” władzy nie byłoby końca.

Teraz są gorzkie żale i rozdzieranie szat, że kibice obrazili majestat premiera. No cóż, nie oni pierwsi zaczęli obrażać autorytet urzędów państwowych, ale politycy. Gdzie był Tusk, gdy Bartoszewski obrażał dyplomatów? Gdzie był gdy Wałęsa obrażał urzędującego prezydenta?

Zaznaczę w tym miejscu, że nie byłem i nie jestem zwolennikiem Prawa i Sprawiedliwości. Nie ukrywam, że nigdy nie głosowałem i nie zagłosuję na PiS. Przypomnę jednak pamiętną debatę Donald Tusk kontra Jarosław Kaczyński w 2007 roku.  Wówczas siedzący w studio telewizyjnym na widowni młodzi zwolennicy Platformy Obywatelskiej na wszelkie możliwe sposoby prowokowali lidera PiS, gdy mówił: buczeniem, śmiechem i docinkami. Wówczas Tusk nie zareagował. Nie napomniał swoich podwładnych. Nie powiedział, że nie godzi się tak czynić, bo mówi premier i można się z nim nie zgadzać, ale trzeba to robić z kulturą. Tusk nie zareagował akceptując tym samym polityczną chuliganerkę swoich młodszych partyjnych kolegów. Kto sieje wiatr ten zbiera burze.

Młodzi kibice Jagiellonii w przeciwieństwie do Wałęsy i Bartoszewskiego spotkali się z represjami. Tylko po co ta ściema o równości w systemie demokratycznym i państwie prawa? Po co te pełne hipokryzji slogany, że wobec prawa w Polsce wszyscy jesteśmy równi? I czy można się dziwić, że ci kibice tak skandują? Szczególnie, że każdy socjolog potwierdzi, iż młodzi ludzie szczególnie wyczuleni są na hipokryzję, a w tym konkretnym przypadku hipokryzja Donalda Tuska i jego rządu osiągnęła poziom Himalajów.

Łukasz Wielicki

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Czy Bartoszewski i Wałęsa zostaną zatrzymani przez policję?”

  1. Autor już zapewne zapomniał jak to PiS gonił bezdomnego po wyborach w 2005 bo po pijanemu powiedział coś na prezydenta powtarzam po pijanemu, a następnie Rydzyk obraził Marię Kaczyńską co było w zamian? A no nic jedyny który stanął w obronie był Lech Kaczynski. Nie wiem co złego jest w dyplomatołkach czy nie przypomina to trochę pewnych „cieniasów”? A za słowa Wałęsa przeprosił czego chyba w odwrotnym kierunku nigdy nie zaznał. No ale autorowi zapewne się podobają hasła z pod pałacu prezydenckiego albo niejakiej Gazety Polskiej. takie zatrzymanie zalezą od policji kibice Legii np nikt nie zatrzymywał a w Warszawie rządzi PO a w Białymstoku chyba nie. Może sprawa polega na tym ze stadiony te nie były zamykane przez premiera ten przyczynił się tylko do zamknięcia stadionów Legii i Lecha

  2. @Golbi Nie podoba mi się to, co działo się i dzieje na Krakowskim Przedmieściu. Od siebie dodam do Pana litani, że nie tylko pamiętam „cieniasów”, ale i hasła Ligi Republikańskiej kierowanej przez Mariusza Kamińskiego „znajdzie się kij na Kwaśniewskiego ryj”. Proszę Pana nie podoba mi się taki język w polityce. Ale jeśli politycy PO, PiS, SLD i PSL sprowadzili język do poziomu rynsztoka, to niech się nie dziwią, że kibice jadą z nimi równo. A co do działań policji. Szanowny Panie…tylko bez sofizmu proszę…Napisał Pan, że „takie zatrzymanie zalezą od policji”. A pod jaki resort podlega policja? Pod MSWiA. A kto rządzi w MSWiA? Platforma Obywatelska. A co do tego, że nie było zatrzymań podczas protestu kibiców Legii? Tusk nie jest samobójcą. W momencie gdy zamknął stadion Legii automatycznie zaczęła się jazda na niego w mediach właściciela Legii- ITI, czyli w TVN24, TVN i w Onecie. Przez 3-4 dni media należące do koncernu ITI jechały z Tuskiem równo i podejrzewam, że nie chciał dodatkowo dolewać oliwy do ognia w postaci zatrzymań kibiców. Poza tym jest różnica kilkudziesięciu protestujących kibiców Jagielloni i według szacunków policji 6 tys. kibiców Legii. Tak czy owak- nie żyjemy w państwie w którym równo traktuje się obywateli. Są równi i równiejsi. Poza tym Donek znalazł sobie w swoim stylu temat zastępczy, bo w ogóle sobie nie radzi z rządzeniem. Pozdrawiam.

  3. @Golbi, otóż zatrzymania nie zależą od policji, co najwyżej do niej należą. Różnica jest aż nadto widoczna. Język z pogranicza rynsztoka zapoczątkowali wybrańcy narodu, na których znaczna część głosowała. Pomijając fakt iż Banda Czworga tak sobie ten schemat ułożyła. Nie rozumiem co to jest „obraza władzy” a co do k.. nędzy należy się onej władzy li tylko pochwała?!? Kibice czy tez ich podlejsza część jak niektórzy sobie życzą czyli kibole dokładnie Donaldkowi powiedzieli co mu zrobią, tak nam i im dopomóż Bóg

  4. @Łukasz Wielicki Wprawdzie we Francji problematyka jest zupelnie inna ale nie wyobrazam sobie, zeby premier zamykal stadiony. Ta decyzja to unikat w Europie, co w/g mnie swiadczy o slabosci Polski i o tym, ze rzadowi bardzo zalezy na Mistrzostwach. Gdyby te Mistrzostwa byly we Francji, to by sie rzad na ten temat nawet nie wypowiadal.Debata by pozostala czysto sportowa, wrecz techniczna. Zawsze myslalem ze postjakobinska RF jest rzadzona zbyt centralnie, a teraz widze, ze Polska jeszcze bardziej.

  5. @Antoine Ratnik Pseudokibice to sport myślałem że porzadek prawo a za to odpowiada rząd a nie. Kibice Barcelony tez ostatnio świętowali tak policja do akcji ruszyła. A co do francji może dlatego ze we Francji jest trochę udolniej sza federacja piłkarska. W Pucharach za zadymy UEFA się nie patyczkuje zamyka stadiony lub wywala z rozgrywek. ITI niech sobie przypomni co kibice Legii zrobili na Litwie. Dodam na koniec ze stadion nie należy do Legii

  6. A chciałem dodac jeszcze że zarówno tzw. Obrońców Krzyża jak i kibiców popiera i podsyca ta sama Gazeta. Komorowski pajacu won z pałacu tez zapewne jest cacy. Daj sobie wejść na głowę to będzie anarchia. No ale przecież przykład idzie z góry posłowie PIS sacza przez barierki a związkowcy demolują KGHM. Grecja coraz bliżej

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *