Czy OMP sympatyzuje z masonerią?

O ekscentrycznej grupie kierowanej przez p. Adrian Nikla pisaliśmy już wielokrotnie i przeważnie w tonie krytycznym. Wydawało się, że już niczym nas nie zaskoczą. A jednak!!!

Pan dr Norbert Wójtowicz, pełniący od lat w Organizacji Monarchistów Polskich funkcję Strażnika Praw, podczas publicznego wystąpienia (tu relacja https://konserwatyzm.pl/artykul/2828/masoneria-prawie-bez-tajemnic) bronił wolnomularstwa jako w gruncie rzeczy „sympatycznej i niegroźnej” organizacji nakierowanej na działalność dobroczynną. Wszyscy dobrze wiemy, że mason A. Breivik jest niewątpliwie „pacyfistą”…

Pan dr Norbert Wójtowicz jest ceniony przez środowisko masonów, o czym świadczy fakt, że „przyznali mu nagrodę „Złote pióro” dla najlepszego autora piszącego o wolnomularstwie”. Strażnik Praw OMP jest ceniony nie tylko przez wolnomularzy, ale także przez schizmatycki Kościół Polskokatolicki, od którego to otrzymał Krzyż Polowy. Poza tym jest posiadaczem Krzyża Zasługi Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (dawniej ZBOWiD).

Wobec tych faktów pozwalamy sobie zadać publiczne pytanie panu Adrianowi Niklowi: czy jest w OMP miejsce dla sympatyków masonerii?

Redakcja portalu konserwatyzm.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Czy OMP sympatyzuje z masonerią?”

  1. Chyba rzeczywiscie komentarze p. Tomasza Daleckiego sa troche nudne (aczkolwiek nie az tak bardzo, zeby nie doczekaly sie reakcji…), ale chyba nie mozna odmowic Mu racji, kiedy pietnuje poszukiwaczy drzazgi w cudzym oku przez tych, ktorzy w swoim maja wielgachna bele.

  2. Wolałbym się dowiedzieć,że żona znajomego startuje z listy PPP i przez grzeczność bym to zmilczał,niż dowiedzieć się,że ten znajomy jest masonem. Lub też nagradzany przez masonów, heretyków,schizmatyków et cetera. I podkreśla ich pacyfistyczny charakter, omawia czarną legendę oraz wskazuje na pozytywną rolę w powstaniach.

  3. Niezla kazuistyka: „Wolałbym się dowiedzieć,że żona znajomego startuje z listy PPP i przez grzeczność bym to zmilczał,niż dowiedzieć się,że ten znajomy jest masonem”. Sek w tym, ze start p. Anny Rekas nie byl podany jako informacja na portalu Konserwatyzm.pl – tylko byla ona tutaj – wraz z lewacka partia, z ktorej startowala – nachalnie reklamowana. Natomiast ten Straznik, zdaje sie, pisze o wolnomularstwie na wlasne konto. Tak wiec belka i drzazga pozostaja tam gdzie je umiescilem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Prywatne: Czy OMP sympatyzuje z masonerią?

Czy OMP sympatyzuje z masonerią? Legitymiści specjalistami w sztuce królewskiej? O ekscentrycznej grupie kierowanej przez p. Adrian Nikla pisaliśmy już wielokrotnie i przeważnie w tonie krytycznym. Wydawało się, że już niczym nas nie zaskoczą. A jednak!!! Pan dr Norbert Wójtowicz, pełniący od lat w Organizacji Monarchistów Polskich funkcję Strażnika Praw, podczas publicznego wystąpienia (tu relacja https://konserwatyzm.pl/artykul/2828/masoneria-prawie-bez-tajemnic) bronił wolnomularstwa jako w gruncie rzeczy „sympatycznej i niegroźnej” organizacji nakierowanej na działalność dobroczynną. Wszyscy dobrze wiemy, że mason A. Breivik jest niewątpliwie „pacyfistą”… Pan dr Norbert Wójtowicz jest ceniony przez środowisko masonów, o czym świadczy fakt, że „przyznali mu nagrodę „Złote pióro” dla najlepszego autora piszącego o wolnomularstwie”. Strażnik Praw OMP jest ceniony nie tylko przez wolnomularzy, ale także przez schizmatycki Kościół Polskokatolicki, od którego to otrzymał Krzyż Polowy. Poza tym jest posiadaczem Krzyża Zasługi Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych (dawniej ZBOWiD). Wobec tych faktów pozwalamy sobie zadać publiczne pytanie panu Adrianowi Niklowi: czy jest w OMP miejsce dla sympatyków masonerii?

Redakcja portalu konserwatyzm.pl

a.me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *