Dyrektor techniczny francuskiej reprezentacji zawieszony za

Dyrektor Francuskiego Związku Piłki Nożnej, François Blaquart zawieszony zostal w swych czynnościach za projekt wprowadzenia numerus clausus w centrach formacyjnych francuskiego footballu. Chodzi o to, że mlodzi kandydaci do kariery pilkarskiej posiadający podwójne obywatelstwo korzystają z możliwości odbycia doskonałego szkolenia treningowego we Francji, aby potem gracćw drużynach afrykańskich. Zajmują w ten sposob miejsca, które należą się rodowitym Francuzom. Po ogloszeniu projektu, Federacja zawiesiła dyrektora za ten pomysł.

Komentarz: Nadreprezentacja zawodników pochodzenia ekstraeuropejskiego w narodowej kadrze Francji jest ewidentna. Może to być jedna z przyczyn, choć nie jedyna  stlałych porażek Francji w tej dziedzinie sportu, gdyż o ile Afrykańczycy są doskonałymi lekkoatletami i koszykarzami, o tyle bardzo źle grają w piłkę nożną, choć lubią grać i młodzież we francuskojęzycznej Afryce poświęca kopaniu piłki więcej czasu.

Źródło: "Le Salon  Beige"


Antoine   Ratnik

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Dyrektor techniczny francuskiej reprezentacji zawieszony za”

  1. Postępowcy pewnie od razu ogłosili go kimś w rodzaju nazistowskiego ideologa…

  2. @Inquisitor Laurencius Mysle, ze on to zaproponowal, bo zyczy sobie podniesienia poziomu pilki noznej we Francji, kiedys przeciez mistrza swiata, a od 2 ostatnich mistrzostw jest zle. Problem wszyscy widza.Rozmawia sie o tym w biurach. Afrykanczycy sa doskonalymi sportowcami i maja naturalne umiesnienie lepsze niz my, ale akurat w pilke nozna graja zle.Mysle, ze to te wzgledy go sklonily do takich planow. Kazdy dzialacz sportowy chce wynikow.

  3. Ad Antoine Ratnik – naprawdę dziwna i opłakana w skutkach sytuacja z tymi zawodnikami z Afryki. Wszyscy wiedzą o problemie,a i tak każde zdecydowane działanie spotka się z zarzutami rasizmu. Przykre,że aż tak okupują miejsca – tylko dlaczego reprezentacja pozaeuropejska jest tak wysoka w ośrodkach szkoleniowych i reprezentacji,znów jakaś „pozytywna dyskryminacja” mająca wynagrodzić „straszliwą przeszłość”? A w najgorszym razie mogą wymyślić jakąś konstrukcję prawną żeby ci zawodnicy zostawali potem we Francji przez kilka lat a jeśli nie chcą to niech nie trenują albo płacą znaczne odszkodowania za złamanie zobowiązania.

  4. @Jago Tak, ale football jest jednym z najwazniejszych sposobow na spacyfikowanie nastrojow wsrod mlodziezy pochodzenia ekstraeuropejskiego i stad caly problem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *