Fotyga ma pytania do Tuska, ale zaprasza Sikorski

Posłowie PiS komentują propozycję premiera, by stanąć w szranki telewizyjnych debat. – Ja, jako ekonomistka, mam kilka konkretnych pytań o finanse do historyka, pana premiera Tuska – stwierdziła Anna Fotyga. Ale to nie premier, a minister Radosław Sikorski (tradycyjnie już za pośrednictwem serwisu Twitter) zwrócił się do byłej szefowej MSZ: „Serdecznie zapraszam moją poprzedniczkę i możliwą następczynię, panią minister Annę Fotygę, do debaty o polskiej polityce zagranicznej” – napisał szef MSZ.

Jak powiedziała Anna Fotyga, była minister spraw zagranicznych, jako ekonomistka i absolwentka handlu zagranicznego ma „kilka konkretnych pytań” do historyka – Donalda Tuska i politologa Jacka Rostowskiego, dotyczących spraw polityki zagranicznej i finansów publicznych. – Jaka jest relacja deficytu publicznego do PKB? Jaka jest dokładna relacja długu publicznego do PKB? Jakie konsekwencje grożą Polsce? Dobrze, by premier powiedział o tym przed wyborami – zaznaczyła Fotyga, komentując sobotnią propozycję premiera o telewizyjnych debatach jego ministrów z przedstawicielami opozycji.

Fotyga dodała także, że jest gotowa na dyskusję z Sikorskim, ale w swoim okręgu wyborczym, czyli w Gdańsku.

Kempa: Podyskutujemy, tylko o czym

Beata Kempa powiedziała natomiast, że PiS „ma swoje centrum” (chodzi o „Centrum Myśli PiS”, o utworzeniu którego poinformował dziś Jarosław Kaczyński), a „Platforma nie ma ani programu, ani centrum”.

– My mamy takie miejsce. Pewnie podyskutujemy, tylko pytanie o czym, bo jeśli mamy dyskutować o tym, co było przez cztery lata, to możemy mówić tylko o tym, co nie zostało zrobione – uważa posłanka.

http://www.tvn24.pl/-1,1714636,0,1,fotyga-ma-pytania-do-tuska–ale-zaprasza-sikorski,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *