Gdzie ten poczet? Pytanie do Piotra Zaremby

Redaktorowi Piotrowi Zarembie chyba zaschło pióro. Jakiś czas temu, na portalu wpolityce.pl,  z wielkim szumem rozpoczął bowiem cykl artykułów pod wspólnym tytułem „Poczet Palikotów polskich”. Dostąpiłem niewątpliwego zaszczytu zainaugurowania tej galerii.

Kolejną po mnie postacią, opisaną przez niezmordowanego redaktora, był Cezary Michalski. Z wypiekami na twarzy oczekiwałem kolejnych bohaterów. Kto będzie następny? Kto jeszcze dołączy do tej grupy animatorów przemysłu pogardy, z tak wielką pasją i to po kilka razy dziennie opisywanego przez dzielnego publicystę?  I co? I nic…

Zastanawiam się co się stało. Czy Piotr Zaremba zwyczajnie zapomniał o swoim cyklu? Czy zajął się innymi, priorytetowymi dla niezależnego dziennikarstwa sprawami? A może po prostu okazuje się, że ów szumnie opisywany przemysł jest zwykłym warsztacikiem.  Warsztacikiem, którego efekty pracy dotykają tylko niezwykle czułe na punkcie własnym oraz własnego środowiska jednostki? Że ów przemysł pogardy w gruncie rzeczy bardziej istnieje w głowach opisujących go dziejopisów niż w realnej dotykalnej rzeczywistości? Chyba rzeczywiście tak jest skoro ów wielki poczet składa się tylko z dwóch osób. Warto zapytać Piotra Zarembę z czego wynika to, że się już tym swoim pocztem nie zajmuje.

www.facebook.com/flibicki 

Jan Filip Libicki

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *