Głosujemy na Polskę w konkursie Eurowizji

Dziś 2 maja – święto Flagi Narodowej i Dzień Polonii i Polaków za Granicą. W tym szczególnym dniu łączymy się myślami z naszymi Rodakami, którzy mieszkają poza Polską. W wielu krajach Polonia jest dyskryminowana.  Od lat obserwujemy nietolerancyjne działania wobec Polaków na Białorusi i Litwie. Jest to przykre, bo oba kraje sąsiadują z nami, a Litwa jest członkiem Unii Europejskiej, w której poszanowanie mniejszości należy do praw podstawowych.

Jest szansa, by w ciągu najbliższych tygodni umocnić prestiż Polaków na Litwie. Dzięki zorganizowaniu litewskiej Polonii reprezentantką Litwy w konkursie Eurowizji będzie Polka!!! Piękna, młoda, uzdolniona – Ewelina Saszenko – polska artystka pochodząca z Rudziszek w rejonie trockim.

W Eurowizji nie można głosować na reprezentantów swojego kraju. To świetna okazja byśmy mogli zagłosować na Polkę. Nasza rodaczka ma naprawdę wielki talent, jej dobry wynik w konkursie wzmocni pozycję Polaków na Litwie i będzie promocją naszej kultury w Europie. Szanse na zwycięstwo są ogromne, bo Ewelina Saszenko może liczyć na dobry wynik w innych krajach Europy wschodniej, a także we Francji, gdyż wykonuje swoją piosenkę po francusku…

Dziś szybkość przekazywania informacji pełni ogromne znaczenie w kształtowaniu rzeczywistości. Jeden mail lub komunikat na portalu Facebook może obalić dyktatorów. Przekażmy tę informację dalej i 10 maja, a potem 14 maja  wysyłajmy smsy na Ewelinę Saszenko.

Jerzy F. Chrzanowski

Działacz społeczny, przewodniczący Rady Gminy Jedlnia – Letnisko.

www.jerzychrzanowski.pl

Dołącz do wydarzenia W konkursie Eurowizji Polacy głosują na Polkę z Litwy!!! na Portalu Facebook.

Strona Eweliny Saszenko

Fanpage Eweliny Saszenko na Facebooku

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Głosujemy na Polskę w konkursie Eurowizji”

  1. Pierwszy chyba raz obejrzę ten chłam, przynajmniej we fragmencie dotyczącym naszej rodaczki.

  2. Cholerny nacjonalizm – to już nie umiejętności się liczą tylko przynależność do grupy etnicznej. Na portalu nacjonalistycznym to by przeszło ale na konserwatywnym?

  3. Całkowicie zgadzam się z p.Romanem. Farsa i tyle. Namawiam do głosowania na najlepszych lub niegłosowania wcale.

  4. Caly ten konkurs to jedna wielka zenada. W Niemczech, od wielu miesiecy opinia publiczna jest mobilizowana do tego, zeby glosowac na Lene.

  5. Ja namawiam do nie głosowania wcale. Głosowanie na najlepszego patrząc po ostatnich wynikach nie ma wielkiego sensu, jak już ktoś chce głosować to radzę na najgorszego. W efekcie może coś się poprawi z tym konkursem i może specjaliści zaczną wybierać, a nie masy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *