Hasło wyborcze PiS jest plagiatem?

Dzisiaj na konwencji we Wrocławiu Prawo i Sprawiedliwość zaprezentowało swoje nowe hasło wyborcze, które brzmi „Polacy zasługują na więcej”. Hasło to niektórym może wydawać się łudząco podobne do słów, pod którymi we wrześniu 2004 roku Liga Polskich Rodzin zaprezentowała swój program wyborczy. Brzmiały one wówczas: „Polska zasługuje na więcej”.

Program wyborczy, w którym LPR postulowało m.in. zwiększenie kar za korupcję dla polityków, urzędników i sędziów, a także zmniejszenie wydawanych przez urzędników koncesji, by ograniczyć okazje do korupcji, został ogłoszony w 2004 roku, przed wyborami parlamentarnymi. Liga pod hasłem „Polska zasługuje na więcej” planowała m.in. powołać Prokuratorię Generalną, która miałaby oceniać ruchy kapitałowe w strategicznych przedsiębiorstwach, tak by „żadna nowa prywatyzacja nie była możliwa bez zgody Prokuratorii” oraz wprowadzić przejrzyste zasady obsadzania stanowisk.

W wyborach w 2005 roku LPR zdobyła ponad 7 procent poparcia i stała się jednym z najważniejszych koalicjantów PiS.

Lider Prawa i Sprawiedliwości zapewnił dzisiaj zgromadzonych na konwencji we Wrocławiu, że rząd utworzony przez jego ugrupowanie „zaspokoi aspiracje Polaków”. Według niego, Polacy zasługują na więcej sprawiedliwości, prawdy i gospodarności. Podziękował za poparcie niektórym hierarchom kościoła katolickiego.

– Marzenia Polaków mogą się spełnić, marzenia Polaków muszą się spełnić – podkreślił Kaczyński. Wymienił wśród nich m.in. „szpitale dla wszystkich”, żłobki, przedszkola, studia, stabilną pracę. – Pamiętajcie, nie ma biednych państw, biednych krajów, są tylko źle rządzone – stwierdził.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/haslo-wyborcze-pis-jest-plagiatem,1,4831867,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Hasło wyborcze PiS jest plagiatem?”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *