Mocny start kampanii PiS

„Polacy zasługują na więcej” – to hasło, z jakim PiS wystartuje w tegorocznych wyborach parlamentarnych. Politycy PiS zaprezentowali je podczas konwencji wyborczej we Wrocławiu. – 10 kwietnia 2010 roku państwo nie zdało egzaminu; to był dzień prawdy – powiedział Jarosław Kaczyński i dodał, że „Polacy nie pozwolą traktować się niegodnie”. – Taki dzień prawdy miał miejsce także niedawno. Zaproponowaliśmy w Sejmie debatę o stanie polskiej gospodarki. Sądziliśmy, że rząd udzieli merytorycznej odpowiedzi na pytania przedstawicieli narodu. Usłyszeliśmy połajanki, inwektywy i bajki o rzekomym dobrobycie, w którym żyją Polacy – mówił

Jak powiedział rzecznik PiS Adam Hofman hasło jest już od dawna wybrane przez sztab i „najlepiej opisuje sytuację polityczną w Polsce”. – Zwyciężymy, bo idziemy szerokim frontem. Zawarliśmy szeroką koalicję – przekonywał na konwencji PiS we Wrocławiu prezes Prawa i Sprawiedliwości.

– Zaproponowaliśmy w sejmie debatę o stanie polskiej gospodarki i o finansach publicznych, liczyliśmy na to, że otrzymamy konkretną odpowiedź. Zobaczyliśmy nieudolne show, niegodne miejsca, w którym zostało odegrane, a Polacy nie pozwolą traktować się niegodnie – kontynuował Kaczyński.

– Szanowni państwo, w dziejach narodów zdarzają się momenty, kiedy prawda o tym, co nas otacza ujawnia się ze zdwojoną siłą. Nam często mówiono, żeby zapomnieć o Smoleńsku. Rząd nie zdał egzaminu, ale Polacy zdali egzamin. Mimo długiej odrażającej kampanii nie dali się oszukać, godnie uczcili poległego prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego i jego żonę, a także innych poległych – powiedział prezes PiS.

Zdaniem byłego szefa rządu w ostatnich latach „dni prawdy było więcej”. W tym kontekście wymienił katastrofę CASY, upadek stoczni, raport MAK ws. katastrofy smoleńskiej i „brak godnej odpowiedzi ze strony rządu PO”.

Jarosław Kaczyński zaznaczył także, że Polski rząd zawiódł nadzieję, które pokładali w nim liczni Polacy. – Zamiast zbliżenia z zachodem mamy podporządkowanie Polski, Rosji Putina. Zamiast starań o nadrobienie cywilizacyjnych zapóźnień, mamy propagandę sukcesu. Zamiast pracy nad poprawą kondycji Polski, mamy zabiegi o zasobność, ale bardzo niewielu – krytykował.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/mocny-start-kampanii-pis-to-haslo-pomoze-odzyskac-,1,4831788,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *