Jeszcze o skandalicznej wypowiedzi Grzegorza Brauna

https://www.youtube.com/watch?v=Orrv3x4CADg

Mieliśmy nie publikować już niczego o Grzegorzu Braunie, ponieważ nie będziemy tolerować nazywania Biskupa katolickiego "łajdakiem", nawet jeśli dotyczy to ś.p. abpa Życińskiego, którego linia religijna i polityczna nie budziła naszego entuzjazmu.

Jednak wielu naszych Czytelników przysyłało maile z wątpliwościami czy Gazeta Wyborcza napisała prawdę i nie dokonała przekłamania. Przysłano nam tę skandaliczną wypowiedź, dlatego zdecydowaliśmy się ją zamieścić na naszej www. Niestety, materiał jednoznacznie wskazuje, że Gazeta Wyborcza miała rację.

Jest to ostatnia informacja o Grzegorzu Braunie na konserwatyzm.pl. Nawołujemy wszystkie katolickie i prawicowe organizacje do zakończenia współpracy z tym jegomościem, reprezentującym sobą poziom Gazety Polskiej. Czekamy także, że wszyscy jednogłośnie i jednoznacznie odetną się od tego człowieka, który nie ma za grosz szacunku dla Następców Apostołów.

Prof. Adam Wielomski

Prezes KZM

Red. Nacz. Konserwatyzm.pl

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Jeszcze o skandalicznej wypowiedzi Grzegorza Brauna”

 1. Jest to ostatnia informacja o Grzegorzu Braunie na konserwatyzm.pl. Nawołujemy wszystkie katolickie i prawicowe organizacje do zakończenia współpracy z tym jegomościem, reprezentującym sobą poziom Gazety Polskiej. Czekamy także, że wszyscy jednogłośnie i jednoznacznie odetną się od tego człowieka, który nie ma za grosz szacunku dla Następców Apostołów. Dobrzy jesteście! To na waszym portalu można atakować Papieża, ale kilka słów prawdy o wielkim szkodniku Kościoła, powiedzieć nie należy. Proszę wskazać panie Wielomski, gdzie Pan Braun kłamie, mówi nieprawdę, kręci?! On jasno pokazuje kim był abp. Zycinski, nazywa po imieniu jego działalność… Niech pan nie będzie taki delikatny, bo ” Tylko Prawda nas wyzwoli” A pan możesz bezkarnie obrazać inaczej myślących?! Sekta, wojtylianie itp. itd… Żenada panie Wielomski, żenada….Linia GW jak nic! Cóż się można spodziewać po chwalcy zbrodniarza… Może Pan sobie czekać do… Już teraz oświadczam, że pan Braun napewno będzie naszym Szanownym Gościem w Opolu.

 2. @ honorata – abp Życiński był czy nie był biskupem? Miał czy nie miał sukcesję apostolską? Tu nie chodzi o merytoryczną treść wypowiedzi p. Brauna, ale o formę. Forma jest jak u sedeka, a nie u katolika.

 3. A tak poza tym, droga Pani, to naćpała się Pani czegoś? Histeryczny ton Pani wypowiedzi kompletnie nie licuje z godnością damy.

 4. Konserwatyzm.pl w przeciwieństwie do romantycznych krzykaczy pielęgnuje zasady konserwatywne. Braun po pierwsze wystąpił przeciwko Tradycji katolickiej,która nakazuje szanować duchownych;po drugie przeciwko chrześcijańskiej miłości bliźniego, gdyż osądza zmarłego.

 5. @Panie Wielomski Gdybym była damą to z pewnością nie rozmawiałabym z Panem… Kilka słów prawdy dotyczącej Pańskiej działalności nazywa histerią?! aż żal komentować… Poza tym, owszem abp Życiński miał sukcesję apostolską, tym bardziej powinien Kościołowi służyć, a nie szemranemu towarzystwu, nieprawdaż? Teraz ja mam pytanko: czy JPII był legalnie wybranym Papieżem? Czy B16 błądzi( podobnie jak Jego poprzednik)Beatyfikując Go?! Jakim to prawem krytykujecie obu Papieży?! Powołujecie się na Tradycję, a jakże, piszecie wiele o hierarchii, przeciwstawiając obrzydłą demokrację…to jakim to prawem takie robaczki jak wy, śmiecie krytykować Papieży, a zabraniacie czynić to Braunowi wobec wyjątkowego szkodnika, przy tym zaledwie biskupa, hę?!

 6. Czytam, czytam i… uwierzyć nie mogę. Wybaczy Pan, Panie Profesorze, ale jak można tak nisko upaść? Nie dawniej jak kilkanaście dni temu, gdy Ojciec Święty beatyfikował JP2, wy pisaliście o „inwazji wojtylianizmu” i zamieszczaliście linki do paszkwili na zmarłego Papieża. Kiedy wywalał jakiegoś australijskiego biskupa za jego poglądy nt święcenia kobiet, Pan osobiście insynuował podobne herezje naszym hierarchom, pytając: „Ciekawe kiedy B16 usunie połowę polskiego episkopatu?”. Osiągnął Pan chyba Mount Everest kabotyństwa – nawet Pan nie zadbał, by usunąć z internetowego archiwum tamte kompromitujące wypowiedzi. Kłamać nawet nie potraficie? Czy niechęć ŚP. Abpa Życińśkiego do partii, z listy której niegdyś Pan startował, rozgrzesza całe Jego życie?

 7. Nazywanie kogos lajdakiem, nie jest zadna forma krytyki. Szkoda, ze wieksza czesc oswieconej masy nie wie, na czym polega formulowanie argumentow. „Nowoczesna” edukacja nie przewiduje w programach nauczania retoryki albo po prostu kultury jezyka. Monika Olejnik i Kuba Wojewodzki wyznaczaja standardy w tej dziedzinie. Pan Braun swietnie sie do tego dopasowal.

 8. Proszę mi pokazać gdzie na konserwatyzm.pl znieważono papieży. Wyciem honorata i Vegeta braków argumentów nie zastąpicie.

 9. @honorata, @Vegeta: już było zaznaczone przy poprzednim artykule na tema wypowiedzi P. Brauna – chodzi nie o to co powiedział, ale jak powiedział. Nie jestem fanem ś.p. Abp Życińskiego, ale publicznie nie można znieważać hierarchy. Poza tym uważam, że postąpił lekkomyślnie – zamiast zachować powsciągliwość – ukręcił bicz na siebie – teraz nikt nie mówi o jego filmie tylko o jego wypowiedzi – co myślę jest po myśli GW. Większość Polaków w swej świadomości zapamięta, że to film tego co obrażał zmarłego biskupa. Nie zawsze można mówić co ślina na język przyniesie – tylko dzieci mówią bez zastanowienia

 10. nawet nie nazwał go np osłem tylko od razu łajdakiem. Jako liberał jestem zwolennikiem krytyki purpuratów na równi z wszystkimi, ale wyzwiska to inna sprawa. Poza tym jak widzę ten Braun to taki SA-man z postury i stylu.

 11. Ja bym jednak tak bardzo negatywnie nie oceniał Grzegorza Brauna. Bez histerii! Jeśłi metropolita lubelski był farmazonem i modernistą, a do tego TW „Filozofem”, to trudno znajdywać usprawiedliwienia oraz wytłumaczenia takich postaw. Poza tym biskup lubelski był daleko od Tradycji, jakiejkolwiek zresztą nie tylko katolickiej, więc przypisywanie mu cech arystokratycznych w rozumieniu łacińskim, kłóci się ze zdrowym rozsądkiem. Braun powiedział, co powiedział- trudno. Ale rozpętywanie wojny przeciwko niemu na portalu konserwatyzm.pl, to nobilitacja GW i libertynów z racjonalista.pl, którzy też się na kons.pl panoszą. Dlaczego można używać słów „sekta smoleńska”, „wojtylianie”, a nie można np. biskupa- różokrzyżowca nazwać „łajdakiem”? Poza tym, cała ta nagonka na Grzegorza Brauna z naszej strony jest żenująca, już lepiej trzeba było milczeć. Choć rozumiem brak innych zainteresowań niektórych publicystów- wszak Smoleńsk wywołuje torsje..

 12. @Magdalena Zietek Ma Pani racje. „Lajdak” jest tylko wulgarnym wyzwyskiem o podtekscie obyczajowym.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *