JKM i Nowa Prawica wyrolowani przez PKW

Państwowa Komisja Wyborcza odrzuciła wczorajszy wniosek Nowej Prawicy o umożliwienie rejestracji pozostałych list okręgowych tej partii. Zdaniem PKW komisje okręgowe nie są w żaden sposób ograniczone czasowo w zakresie czynności sprawdzających.

– Ma to być może jakiś związek z literą prawa wyborczego, ale nie ma żadnego związku z jego duchem – mówi Janusz Korwin-Mikke, który zwołał w tej sprawie specjalną konferencję prasową. – To stanowisko PKW jest niesłychanie niebezpieczne, bo umożliwia komisjom dowolne przeciąganie czynności sprawdzających jednym komitetom, a ekspresowe załatwianie innych. Oczywiście będziemy się dalej odwoływać prawdopodobnie zarówno do Sądu Najwyższego jak i NSA.

Taki stan rzeczy oznacza, że Nowa Prawica ma zarejestrowanych nadal tylko 21 okręgów. W dodatku czas przeznaczony na kampanię musi przeznaczyć na walkę z administracją. Przypomnijmy, że teoretycznie po zarejestrowaniu 21 okręgów komitet powinien mieć prawo do wystawienia list w reszcie kraju. Nowej Prawicy tego prawa odmówiono.

nczas.com

[aw]
Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “JKM i Nowa Prawica wyrolowani przez PKW”

  1. „po zarejestrowaniu 21 okręgów”, owszem, ale w terminie… PPP, RP i PJN zaczęły się rejestrować tydzień przed terminem, żeby zdążyć, Prawica też próbowała, ale zabrakło mocy przerobowych…

  2. Informacja jest delikatnie mówiąc nieprecyzyjna. PKW na razie niczego nie odrzuciła, a wypowiedz p.Jaworskiego jest tylko wyrazem jego osobistych poglądów.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *