JKM: zrozumcie stanowisko Rosji wobec Ukrainy!

Ponieważ poseł Bloku Piotra Poroszenki, p.Taras Batenko, wniósł w ukraińskim sejmie o rezygnację ze statusu państwa neutralnego i przystąpienie do NATO, oświadczam:

1) Chęć Republiki Ukraińskiej do wstąpienia do NATO jest absolutnie zrozumiała – i byłoby naturalne, gdybyśmy jutro dowiedzieli się, że Ukraina do Paktu wstąpiła;

2) Natomiast ogłaszanie, że Ukraina chce wstąpić do NATO i przyjęcie – na przykład, że zostanie do NATO przyjęta za rok – to komunikat do JE Włodzimierza Putina: „Przez rok możecie bezkarnie robić z Ukrainą, co chcecie”. Pakt Ribbentrop-Mołotow był skuteczny, bo został zawarty znienacka.

3) Przypominam, że to samo mówiłem 20 lat temu – z okazji wstępowania do Paktu III Rzeczypospolitej. Niestety: Ukraina jest dziś w znacznie gorszej sytuacji geopolitycznej.

4) Usilnie nalegam, by zrozumieć stanowiska Moskwy. Federacja Rosyjska jest prawną następczynią Związku Sowieckiego. Z punktu widzenia Moskwy od 20 lat trwa nieustanna agresja NATO przeciwko Federacji. NATO zajęło d. NRD, potem Polskę i inne kraje b. Układu Warszawskiego, potem Litwę, Łotwę i Estonię, obecnie mówi o wcieleniu Kijowa i Charkowa. NATO zaatakowało zbrojnie sojuszników Rosji: Serbię (odrywając od niej bezprawnie Kosowo) i Syrię (popierając terrorystów z tzw. „Armii Wyzwolenie Syrii”). Porównanie liczby baz NATO wokół granic Federacji i liczby baz Federacji wokół granic USA mówi samo za siebie. Ostrzegam: Moskwa czuje się okrążona i śmiertelnie zagrożona – a w takiej sytuacji może zrobić użytek z wszelkich dostępnych jej środków.

Janusz Korwin-Mikke
Prezes Kongresu Nowej Prawicy

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “JKM: zrozumcie stanowisko Rosji wobec Ukrainy!”

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *