Józef Szaniawski: Cyryl I w Polsce

W dniach 16-19 sierpnia ma przebywać w Polsce patriarcha Moskwy i całej Rusi Cyryl I. Po raz pierwszy przyjeżdża do Polski i także po raz pierwszy spotka się oficjalnie z najwyższymi przedstawicielami państwa polskiego, w tym z prezydentem III RP i z przedstawicielami Episkopatów prawosławnego i katolickiego.

(…)

Jeszcze zupełnie niedawno poprzednik obecnego patriarchy świątobliwy Aleksiej II (współpracownik KGB o pseudonimie „Drozdow”) konsekwentnie przez wiele lat blokował wizytę Jana Pawła II w Rosji, a wiemy jak bardzo Ojciec Święty pragnął się tam udać z pielgrzymką pojednania. Obecna wizyta Cyryla I skłania do refleksji na temat stosunków z Rosją.

Pojednania nie należy budować na kłamstwie. Do pojednania potrzebna jest dobra wola i ludzie dobrej woli. Ono może być budowane wyłącznie na prawdzie, a prawda jest zawsze znakiem sprzeciwu wobec zła. A to nie Polska, tylko Rosja była Imperium Zła.

(…)

http://www.naszdziennik.pl/mysl-felieton/6794,cyryl-i-w-polsce.html

Zarzucanie patriarchom Rosji, że byli współpracownikami KGB i pisali wiernopoddańcze akty do władz nie jest nieprawdziwe, acz dziwi w ustach Szaniawskiego właśnie. Na internecie mamy wszak całą stronę mu poświęconą i jego korespondencji z władzami i służbami PRL:

http://lustracja.net/index.php/ciekawe-publikacje/153-portret-jozefa-szaniawskiego

aw

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Józef Szaniawski: Cyryl I w Polsce”

  1. @Józef Szaniawski : To nie Rosję, lecz, ewentualnie, ZSRR, możnaby nazwać imperium zła. Co do blokowania wizyt JP2 przez Cerkiew Prawosławna, może ktos kiedyś wyjaśni – dlaczego? Przy okazji może tez wyjasni, DLACZEGO wciąż nie dokonano Poswięcenia Rosji? Kto tak sie boi rechrystianizacji Rosji? Kto sie boi jej duchowego odrodzenia?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *