Kadafi godzi się na afrykański plan pokojowy. Czy to koniec wojny?

Muammar Kadafi zaakceptował przedstawiony mu przez Unię Afrykańską plan pokojowy w sprawie zakończenia wojny domowej w Libii – poinformował w poniedziałek rano Ramtane Lamamra, komisarz Unii Afrykańskiej ds. Pokoju i Bezpieczeństwa.

Jak powiedział Lamamra na konferencji prasowej w Trypolisie, plan przewiduje natychmiastowe zawieszenie broni, otwarcie korytarzy dla pomocy humanitarnej i podjęcie rozmów przez strony konfliktu.

Poinformował on także, że w rozmowie delegacji Unii Afrykańskiej z Kadafim poruszona została kwestia jego ustąpienia. Lamamra nie chciał jednak nic więcej na ten temat powiedzieć. Stwierdził tylko, że Kadafi jest gotowy rozmawiać o tym z opozycją. "Libijski naród sam musi dokonać wyboru swego przywódcy" – dodał Lamamra.

Dziennik.pl

Całość na:http://wiadomosci.dziennik.pl/swiat/artykuly/330529,kadafi-godzi-sie-na-afrykanski-plan-pokojowy-czy-to-koniec-wojny.html

Dodał Stanisław A. Niewiński

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kadafi godzi się na afrykański plan pokojowy. Czy to koniec wojny?”

  1. nie będę miał współczucia dla Narodu Libijskiemu, jeśli namawiany przez zachodni motłoch i z pomocą tegoż motłochu wprowadzi w swych granicach demokrację . .

  2. Żadnego zawieszenia broni i zakończenia walk nie będzie, dopóki zewnętrzni agresorzy nie osiągną swoich celów. A nie po to wydali i nadal wydają na tę awanturę miliony dolarów, żeby mieli teraz zrezygnować. Tzw. „powstańcy”, to nieliczna grupka bojówkarzy, gdyby Libijczycy masowo ich popierali, Kadafiego już dawno by nie było.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *