Katyń – symbol pojednania? – 10 kwietnia internetowa premiera filmu „Rajd Katyński – śladami pamięci”

Ziemia Smoleńska zawsze zajmowała szczególne miejsce w historii Polski. Od pułków smoleńskich, które być może zadecydowały o losach Bitwy pod Grunwaldem, przez wyprawy Polaków na Moskwę i Smoleńsk, aż po Zbrodnię Katyńską i Katastrofę Smoleńską, ziemia ta ściśle była związana z dziejami nie tylko narodu polskiego, ale także i sąsiednich ludów słowiańskich. Niestety, Katyń – a od 2010 roku także Smoleńsk – nabrały symbolicznego znaczenia jako miejsca niezgody między Polakami i Rosjanami. Czy można odwrócić znaczenie tych symboli i uczynić z nich mosty dla zbudowania pojednania między Polakami i Rosjanami?

W to, że leżący nieopodal Smoleńska Katyń może stać się miejscem nadziei i pojednania polsko-rosyjskiego, wierzy reżyserka filmu „Rajd Katyński – śladami pamięci”, red. Agnieszka Piwar. Zapraszamy na internetową premierę jej filmu, która odbędzie się – nie przypadkowo – 10 kwietnia.

Równocześnie zapraszamy do obejrzenia rozmowy z Reżyserką oraz z Wiktorem Węgrzynem – założycielem i Komandorem Międzynarodowego Motocyklowego Rajdu Katyńskiego, moderowanej przez Magdalenę Ziętek-Wielomską. Zostanie ona opublikowana, podobnie jak film, 10 kwietnia, na naszym kanale i profilu.

Zapraszamy!

NAI Warszawa

http://naiwarszawa.pl/

https://www.facebook.com/events/1743500162561963/

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *