„Kim on jest? Polskim premierem czy człowiekiem na posługi”

– Kim on jest? Polskim premierem czy człowiekiem na posługi – mówił o Donaldzie Tusku podczas konwencji PiS Jarosław Kaczyński. Lider Prawa i Sprawiedliwości ogłosił, że powstaje ośrodek programowy jego partii. – Będziemy tam zapraszać ministrów tego rządu, aby zdali sprawę ze swoich praktyk. Jeśli będzie trzeba, zaprosimy również premiera Tuska – stwierdził.

– Mija cztery lata obecnych rządów i najwyższy czas zadać pytanie, czy system stworzony przez PO służy Polsce i Polakom? Służy nielicznym – mówił prezes PiS.

– Kolejne cztery lata, które są przed nami, nie mogą być znów okresem zwiedzionych nadziei, niewykorzystanych szans – stwierdził.

Zdaniem Kaczyńskiego, w ciągu czterech ostatnich lat Polska „nie zbliżyła się do standardów zamożnych krajów zachodniej Europy, nie zbliżyła się poziomu do w pełni uzasadnionych aspiracji Polaków”. – I stało się tak, mimo że ten rząd dysponuje potężnymi środkami, tyle tylko, że nie potrafi się nimi posłużyć. Każe się nam cieszyć z minimalnego wykorzystania. Każe się cieszyć z rozkopanych budów, z inwestycji, które mają być kiedyś tam dokończone, a przecież modernizacja Polski to jest historyczny obowiązek rządzących, a nie żadna łaska – mówił prezes PiS.

– Nie pozwolimy sobie wmówić tego, że rząd na nic nie ma wpływu, za nic nie odpowiada. Bo jak za nic nie odpowiada, to za co bierze publiczne pieniądze? – pytał.

Konwencja PiS w Warszawie

Dzisiaj w warszawskiej Sali Kongresowej odbywa się konwencja PiS „Wspólnie dla Polski”. W jej trakcie politycy PiS podpiszą deklarację o współpracy z ponad 20 organizacjami i partiami centroprawicowymi.

Dokument sygnują przedstawiciele m.in.: SKL, ROP, PSL „Piast”, związku Solidarność Rolników Indywidualnych, Ruchu im. Lecha Kaczyńskiego oraz akademickich klubów im Lecha Kaczyńskiego, komitetów poparcia Jarosława Kaczyńskiego i stowarzyszenia Solidarni 2010 i stowarzyszenia Rodzin Katyń 2010. Wielu z przedstawicieli, tych środowisk znajdzie się na listach PiS.

http://wybory.onet.pl/parlamentarne-2011/aktualnosci/kim-on-jest-polskim-premierem-czy-czlowiekiem-na-u,1,4826065,aktualnosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *