Kolejny sygnał buntu wśród duchownych

Onet podaje:

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Józef Michalik ocenił kilka dni temu, że wizyta patriarchy Cyryla I w Polsce była ważnym krokiem w kierunku zbliżenia. Zapowiedział też, że wiernym zostanie odczytany komunikat dotyczący wizyty Cyryla I, do czego dojdzie w najbliższą niedzielę. Co ciekawe, wśród księży, zdanie na temat wizyty Cyryla w Polsce jest podzielone. – Gdybym odprawiał w niedzielę mszę jako główny celebrans, nie odczytałbym listu. Cyryl I zakpił z Polaków – twierdzi w rozmowie z „Super Expressem” ks. Stanisław Małkowski.

Ks. Małkowski, który w czasach PRL był członkiem opozycji demokratycznej i aktywnie działał w „Solidarności”, przekonuje, że trudno mu zgodzić się z treścią listu podpisanego przez abp. Michalika i Cyryla I, bo jest bardzo ogólnikowa. – Bulwersuje mnie natomiast kontekst polityczny, gdyż list ten powstał w wyniku ustaleń pozakościelnych. Patriarcha Cyryl I jest agentem i działa na polecenie Putina – twierdzi.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/kontrowersje-wsrod-ksiezy-on-zakpil-z-polakow,1,5231703,wiadomosc.html

Komentarz: W PRL byli „księża-patrioci”, dziś pojawili się księża „prawdziwie-patriotyczni”. Jakkolwiek różnią się poglądami, to łączy ich wspólna zasada: nieposłuszeństwo wobec hierarchów. Ciekawe czy biskupi sprawnie i szybko rozprawią się z jawnym nieposłuszeństwem? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Kolejny sygnał buntu wśród duchownych”

  1. @Jago: Tak, to prawda, przestaje służyć żydomasońskiej „prawdzie” propagowanej przez przechrztów …

  2. hierarchowie wiedzą, że religia w szkołach jest czymś złym ale państwo płaci pensje więc jest git. Hierarchowie coraz bardziej szukają nowego w myśl soboru VII . Odchodzą od katolickiego nauczania, zapominają o sylabusie , istnieniu diabla itp. Księża to widzą i jest im coraz trudniej być posłuszni. Sami jednak nie korzystają z prawa papieskiego do odprawiania Mszy Wszechczasów. Przyjdzie kiedyś dzień,, że w kościele bedzie mniej ludzi niz w kaplicach lefebrystów i co wtedy? ja mam zastrzeżenia do tego dokumentu i nie wiem czy chcę aby go słuchac w kościele na mszy wolę aby ksiądz przetłumaczył mi i wiernym co jest ważnego w odczytanych czytaniach z tego dnia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *