Konserwatywny rząd UK popierał Stan Wojenny

TVN24 donosi, że rząd M. Thatcher popierał wprowadzenie Stanu Wojennego.

Z dokumentów wynika, iż Wielka Brytania popiera Solidarność tylko z powodu sympatii, jaką przejawia do niej opinia publiczna. Gabinet Thatcher miał jednak w potencjalnym otwartym konflikcie Solidarności z władzami rozważać stanięcie raczej po stronie tych drugich, co traktowano jako racjonalny wybór.

Brytyjczycy nade wszystko obawiali się radykalizacji sytuacji w Polsce i rozchwiania stosunków w bloku wschodnim. Właśnie między innymi z powodu tego sceptycznego nastawienia do Solidarności, Wielka Brytania pod rządami Thatcher nie przyłączyła się do sankcji nałożonych przez USA na PRL po wprowadzeniu stanu wojennego.

http://www.tvn24.pl/-1,1736348,0,1,thatcher-byla-sceptyczna-w-ocenie-solidarnosci,wiadomosc.html

Komentarz: Konserwatyzm.pl w pełni popiera stanowisko konserwatywnego brytyjskiego rządu odnośnie „Solidarności” i Stanu Wojennego. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 2 Average: 1]
Facebook

0 thoughts on “Konserwatywny rząd UK popierał Stan Wojenny”

  1. A czy portal popiera obsadzenie Meryl Streep w roli Margaret Thatcher w głośnym filmie, który ostatnio uzyskał zresztą „Oscara”?

  2. Instytut Wolności również w pełni popiera stanowisko konserwatywnego brytyjskiego rządu odnośnie „Solidarności” i Stanu Wojennego.

  3. Stan wojenny – tak! Wypaczenia – nie! X Popiełuszko woła zza grobu! Zmarnowane szanse choćby na wariant chiński – prawdziwa zbrodnia wobec Ojczyzny! Wiec mniej zachwytów nad generałem Jaruzelskim, proszę.

  4. A ja dalej uważam, że stan wojenny był akcją obrony komunizmu w Polsce przez ekipę sowieckiego namiestnika Jaruzelskiego. Dlatego ówczesna decyzja rządu brytyjskiego jest niezrozumiała.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *