Szanowni Czytelnicy,
jest nam niezmiernie miło poinformować, iż portal konserwatyzm.pl został patronem medialnym książki „Siła słaby i słabość silnych. Prześladowanie Kościoła na Słowacji 1945-1989”(http://www.wydawnictwopetrus.pl/sila-slabych-i-slabosc-silnych,231,769,produkt.html) autorstwa Antona Hlinka. Publikacja ukaże się 28 lutego br. staraniem Wydawnictwa PETRUS.
Redaktor naczelny portalu konserwatyzm.pl
Poniżej szczegóły dotyczące książki:
RECENZJE
Polacy wciąż wiedzą za mało o męczeństwie Kościoła katolickiego na Słowacji w czasach Komunizmu. „Siła słabych i słabość silnych” autorstwa księdza Antona Hlinki to emocjonująca opowieść o sile nadziei mimo mroku ateistycznego terroru. Książka, która przypomina jak wielką cenę zapłacili słowaccy wierni za zachowanie lojalności Stolicy Apostolskiej w czasie niemal 45 lat czerwonej niewoli.
Red. Piotr Semka (Rzeczpospolita)
Chcemy, żeby Kościół triumfował na tym świecie, by się z nim liczono, by go słuchano, i denerwujemy się, gdy jest inaczej. I to dobrze, jeśli u podstawy jest czyste pragnienie, by sprawa Boża się rozwijała. Ale, niestety, bardzo często jest to lęk przed podążaniem drogą Krzyża. Tymczasem jeśli Kościół oblecze się w splendor ziemski, może się okazać, że zszedł z drogi wskazanej przez Chrystusa. Trzeba bardzo dużo wewnętrznej czystości, by nie ulec pokusie kompromisu, przypodobania się ludziom i światu, życia w półcieniach, a nie w świetle Ewangelii. Człowieczeństwo i ukrzyżowanie Jezusa nie może nie dotyczyć życia Jego Kościoła. Trzeba dzisiaj szukać sposobu kształtowania Kościoła związanego z refleksją nad pokornym życiem Jezusa i Jego ziemskim nauczaniem.
ks. Leszek Slipek
Książka niniejsza pisze o losach Kościoła w Słowacji, a więc u naszych najbliższych sąsiadów, w czasach komunizmu. (…) Podaje fakty, a to jest najważniejsze. Jako zwykły czytelnik przeczytałem ją jednym tchem.
ks. prof. Marek Starowieyski