Korea Północna ponownie otworzyła ogień w kierunku sąsiada

Artyleria Korei Północnej po raz kolejny dziś strzelała w kierunku granicy morskiej z Koreą Południową – poinformowała południowokoreańska agencja prasowa Yonhap, powołując się na źródła wojskowe w Seulu.

Według przedstawiciela armii Korei Południowej, siły północnokoreańskie strzelały z własnego wybrzeża w kierunku granicy morskiej z Koreą Południową, o godz. 19.46 czasu lokalnego (12.46 czasu polskiego), na co siły południowokoreańskie odpowiedziały ogniem.

Do poprzedniego ostrzału doszło dziś około godz. 14 czasu miejscowego (7 czasu polskiego). Korea Płn. wystrzeliła pociski artyleryjskie w kierunku południowokoreańskiej wyspy Yeonpyeong na Morzu Żółtym, na której w listopadzie 2010 roku w podobnym incydencie zginęły cztery osoby.

Również na wcześniejszy dzisiejszy ostrzał siły Korei Płd. odpowiedziały ogniem.

Wcześniej podawano, że prawdopodobnie wojska północnokoreańskie przeprowadzały ćwiczenia artyleryjskie w pobliżu spornego odcinka granicy na Morzu Żółtym.

http://wiadomosci.onet.pl/swiat/korea-polnocna-ponownie-otworzyla-ogien-w-kierunku,1,4817947,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Korea Północna ponownie otworzyła ogień w kierunku sąsiada”

  1. KOREAŃSKA REPUBLIKA LUDOWO-DEMOKRATYCZNA DAŁA PO RAZ KOLEJNY NAUCZKĘ POŁUDNIOWOKOREAŃSKIM MARIONETKOM SŁUGUSOM AMERYKAŃSKIEGO IMPERIALIZMU . TZW. ĆWICZENIA” BYŁY TYLKO PRZYGRYWKĄ DO AGRESJI NA POKÓJ MIŁUJĄCA KRLD. NIECH WROGOWIE LUDOWEJ KOREI DRŻĄ PRZED NIEZWYCIĘZONĄ KOREAŃSKĄ ARMIĄ LUDOWĄ!!! KIM DZONG IL dongdzi- MANSEEE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *