Wiadomo kto przybędzie na pogrzeb A. Leppera

Na pogrzebie szefa Samoobrony i b. wicepremiera Andrzeja Leppera Kancelarię Premiera reprezentować będzie minister Bartosz Arłukowicz; Kancelarię Prezydenta – minister Dariusz Młotkiewicz. Jutrzejsza uroczystość będzie miała charakter państwowy.

O tym, że Kancelarię Prezydenta reprezentować ma Młotkiewicz, poinformowała szefowa prezydenckiego biura prasowego Joanna Trzaska-Wieczorek. Minister odpowiada w kancelarii m.in. za finanse i administrację; zajmuje się też sprawami rolnictwa.

Z kolei rzecznik rządu Paweł Graś powiedział, że w imieniu premiera Donalda Tuska na pogrzebie Leppera obecny będzie minister Bartosz Arłukowicz, który jest pełnomocnikiem szefa rządu ds. przeciwdziałania wykluczeniu społecznemu. Jak dodał, szczegóły dotyczące pogrzebu ustala z rodziną Leppera wojewoda zachodniopomorski.

Graś pytany przez dziennikarzy, dlaczego pogrzeb Leppera będzie miał charakter państwowy, powiedział: „Lepper był wicepremierem polskiego rządu, stał na czele jednego ze stronnictw na polskiej scenie politycznej. To jest oczywiste, że należy mu się pogrzeb z honorami państwowymi”.

– W tej chwili trwa ustalanie szczegółów tego pogrzebu, wojewoda spotyka się z rodziną i ustala szczegóły, jak dokładnie ta uroczystość będzie wyglądała (…). To jest pogrzeb z honorami, dla nas w takich sytuacjach najważniejsza jest wola i życzenia rodziny – dodał rzecznik rządu.

Graś pytany, czy kancelaria premiera poniesie koszty pogrzebu, powiedział: „Jak to w przypadku pogrzebów państwowych, dokładnie tak”.

– Jesteśmy już przyzwyczajeni do tego, że są w Polsce ludzie, którzy każdą tragedię, śmierć wykorzystują do celów politycznych. Jest to nic innego, jak polityczna demonstracja – mówił Graś pytany o pojawiające się różne informacje o śmierci Leppera.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/andrzej-lepper-nie-zyje/wiadomo-kto-przybedzie-na-pogrzeb-a-leppera,1,4817707,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *