Korwin-Mikke: Jestem spokojny o wynik wyborów!

Na nczas.com znajdujemy tekst Adama Warzyńca w którym czytamy:

Wyniki badania nastrojów społecznych opracowane przez CBOS mogą napawać umiarkowanym optymizmem sympatyków partii Korwin-Mikkego.(…) ugrupowanie naszego publicysty wysunęło się na prowadzenie wśród partii pozaparlamentarnych! (…) KNP może obecnie liczyć na 2 proc. głosów (w lipcu wynik był niespełna 1 proc.)

(…)

Jestem spokojny o wynik wyborów, czuję taką falę poparcia, że hej! – dodaje Korwin-Mikke.

(…)

KNP okazał się formacją silniejszą od Samoobrony, Partii Kobiet oraz Ruchu Poparcia Janusza Palikota (wymienione ugrupowania mogą liczyć na 1 proc. głosów). Poniżej 1 proc. uplasowała się Liga Polskich Rodzin, Socjaldemokracja Polska, Prawica Rzeczypospolitej, Krajowa Partia Emerytów i Rencistów, Partia Demokratyczna – demokraci.pl, Polska Partia Pracy, Stronnictwo Demokratyczne oraz Unia Pracy.

Całość TUTAJ

Komentarz: Celem wyborów dla partii prawicowej musi być, w obecnej sytuacji, przejście progu 5% i dostanie się do Sejmu. Celem minimum jest 3% i dobranie się do dotacji budżetowej i czasu w mediach, co pozwoli zbudować struktury i zebrać środki na kolejne wybory. Jeśli KNP uważa za sukces zdobycie 2% głosów, to bardzo źle świadczy o celach przywództwa partii. Jeśli takie są cele, to określenie JKM jako „publicysty” jest całkowicie trafne. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Korwin-Mikke: Jestem spokojny o wynik wyborów!”

 1. Dosłownie przed chwilą brałem udział w sondażu (chyba OBOP). Jako możliwe do wyboru partie miła pani wymieniła tylko PO, PiS, SLD, PSL i PJN, ale po mojej sugestii podobno 🙂 dopisała KNP do listy.

 2. wg mnie nietrafiony dobór tekstu gdyż najważniejszą rzeczą w tym artykule było to iż w grupie wiekowej 18-24 lata KNP osiąga 6-9 % oraz to iż w sondażowniach KNP zaczął być uwzględniany jako samodzielny byt a nie inna partia. Więc zgadzam sie z mjoed – Pan Wielomski dokonał manipulacji

 3. Nie wiem, czemu ma służyć ta dość głupia i bardzo prymitywna manipulacja ? Proszę o przytoczenie chociaż ćwierć zdania z wypowiedzi kogokolwiek z władz KNP, kto by twierdził że naszym celem (bądź sukcesem) będzie zdobycie 2 %. Jaki jest sens zestawiania wypowiedzi jakiegoś dziennikarza o tym, ze jakiś sondaż daje nam 2% z wypowiedzią JKM, że „czuje falę poparcia” ? Czy może cały ten „news” jest przepisany słowo w słowo z „Wyborczej” ?

 4. Wygląda na to, że redaktorzy tego portalu postawili sobie za cel zasadniczy zwalczanie politycznej prawicy. Jeszcze parę miesięcy temu p. Adam Wielomski pisał tu, że jedynym liderem prawicy pozostał w Polsce JKM, a teraz tylko gazetowyborcze kpiny i „rankingi”. Panowie! Czy poza Kongresem Nowej Prawicy jest w Polsce jakaś partia o sensownym programie?

 5. Panowie spokojnie ,profesor Wielomski pobłaznuje do wyborów i wszystko wróci do normy. Na razie jest ;Filip to pierwszy zrozumiał” , Filip konserwatywne skrzydło PO . Jak ma się z tego wycofać i wspierać filipową konkurencję, po wyborach to co innego.

 6. Zbyt szybko przeleciałem przez tekst newsa i nie byłem dość czujny i skupiony by wyłapać manipulację. Komentarz [aw] sam w sobie jest słuszny, ale cytaty są marne, powyrywane na siłę z kontekstu i przez to główna teza jest naciągana.

 7. Prof. Wielomski stawia chyba na nową jakość – „konserwatywne skrzydło w PO”, stąd pewnie taki, a nie inny komentarz. To jest naprawdę żenujące i irytujące.

 8. Niektórzy publicyści są znakomitymi historykami idei, autorami świetnych książek i artykułów, ale jako komentatorzy bieżącej sytuacji politycznej nie tylko się w tej roli nie sprawdzają, ale wręcz podważają swój własny autorytet, ośmieszają się i przez to zniechęcają do siebie innych ludzi…

 9. Jak zwykle UPRacze marnie wierzą, że ich guru wygra. Prawda jest taka, że JKM nie ma w planach zwycięstwo swojej partii tylko swoją reklamę by przedłużyć swoją mizerną egzystencję jako nędznego publicysty. JKM to nie jest Polityk szkoda czasu na takiego oszusta Politycznego. Ale skoro są tacy co mu uwierzyli to chyba ci są z urodzenia pożytecznymi idiotami.

 10. Prof. Adam Wielomski zamiast chwalić i wspierać KNP – to jeszcze niesprawiedliwie kompromituje JKM i Nową Prawicę 🙁 Konserwatywne skrzydło PO ?? O.o Przecież w PO jest więcej lewaków, niż nawet w samym SLD, lol…

 11. @SŁOWIANIN – Nie zgodzę się z Panem co do obecnej kampani wyborczej. Wiek JKM to obecnie już 69 lat więc obiektywnie patrząc niewiele mu zostało „aktywnego” życia a co za tym idzie obecnie bardzo ale to bardzo chciałby zapisać sie w historii ruchu wolnosciowego jako ten który ponownie wprowadził go do SEJMU. I jesli tylko JKM zrozumie iż czasami nie warto wypowiadać jedno zdanie za dużo, aby postawić przysłowiową kropkę nad i, to osobiscie widzę szansę na realizację tego celu i wprowadzenie kilku posłów do sejmu. Mam nadzieję że JKM wyciągnął wnioski z oczywistych błędów, które to ON ZAWSZE POPEŁNIAŁ i niszczył jednym głupim zdaniem wysiłek setek zaangażowanych osób w kolejne kampanie, jesli niestety tego nie dostrzega a obecny sztab wyborczy nie trzyma ręki na pulsie to biada nam wszystkim , gdyż banda czworga wolnosci NAM nie przywróci :(((

 12. @SŁOWIANIN| UPR to nie KNP, z UPRu odeszli właśnie wyznawcy kabareciarza w muszce. @Tomasz R. Celiński| Skąd nagle „miszcz” miałby wyciągnąć ze swoich porażek wnioski, skoro nie zrobił tego przez tyle lat? Sztab wyborczy może trzymać rękę, ale na czole, nic nie powstrzyma JKM przed kolejną wpadką(kto wie czy nie celową).

 13. @Qba – podobno mądrosć, rozwaga itp przychodzą do człowieka wraz z wiekiem – u jednego wczesniej u drugiegi trochę później – miejmy nadzieję iż obecnie przyszedł czas na „miszcza” 😉

 14. Problemem jest to, że Nowa Prawica niejaka jest „skazana” na konfrontacje z Palikotem i np. PJN-em, poniewaz dla „poważnych” polityków (Kaczyński, Tusk) jest „niegodne” by się „zniżac” do poziomu tego oszołoma Korwina i z nim o czymkolwiek dyskutować czy się spierać. Prawdą jest, że obu Januszów jest uznawanych za kontrowersyjnych więc pod tym względem pozornie mogę oni do siebie „pasować”. O ile NP jest autentyczną prawicą, to w przypadku prawdziwej lewicy bardziej odpowiedni byłby do dyskusji tow. Ikonowicz, ale on chyba ne bierze udziału w wyborach. A ta część młodych wyborców, tzw. „niebieskich ptaków” dla których liczy się żeby legalnie zapalić trawkę i ogólnie żyć na luzie faktycznie równie dobrze może poprzeć i Korwina i Palikota, jednak nie świadczy to ani o „prawicowości” Palikota ani „postepowości” Korwina.

 15. Panie Słowianin, bredzisz Pan jak potłuczony. Na czym miałoby polegać zmądrzenie JKM? Na tym, żeby zawiązać sojusz z kimś z bandy czworga?

 16. Panie adz, przyjmując retorykę reżimowych me(r)diów, JKM rzeczywiście może uchodzić za oszołoma. Tylko widzi Pan, co innego me(r)dia, co innego rzeczywistość…

 17. @Jago „Na czym miałoby polegać zmądrzenie JKM? Na tym, żeby zawiązać sojusz z kimś z bandy czworga? ” – nie nie na tym raczej na zaprzestaniu mówienia niestosownych rzeczy osobom którym tego mówi nie nalezy jak np niepelnosprawna dziewczynka na wiecu czy tez podkreslanie iz 90 % ludzi to idioci itp czasami milczenie bywa zlotem i lepiej powiedziec 2 zdania za malo niz o 1 za duzo 😉

 18. @Jago – media i kształtowanie „odpowiedniego” wizerunku to oczywiście skuteczna broń. Ja tą retorykę odrzucam ale niestety ulegają jej politycy, którzy olewają NP, uważając że merytoryczna dyskusja z „planktonem politycznym jest bezcelowa”. Co do Palikota to jest on w lepszej sytuacji, bo może liczyć na pewną wyrozumiałość i ciche wsparcie częsci medialnego Salonu. Poza tym dyskretnie popierają go ważne szychy z SLD, np. Kalisz. Wreszcie – to chyba Pan tu gdzieś o tym wspomniał – za Palikotem może stać jakiś odłam bezpieki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *