Korwin-Mikke: Wystartuję w wyborach uzupełniających do Senatu. Potrzebny nam dobry wynik!

Korwin-Mikke zdecydował się wystartować w wyborach uzupełniających do Senatu w okręgu rybnickim. Lider Nowej Prawicy wyjaśnił powody swojej decyzji w numerze specjalnym biuletynu partii (tutaj):

„Po pierwsze: Moim celem zawsze była (nieistniejąca…) Rada Stanu, a w jej braku Senat. Sejmu nie lubię i nie poważam., Po drugie: Tu są największe szanse: przy małej frekwencji we Wrocławiu omal nie wygrałem takich wyborów parę lat temu. [2004 r., 18 %, drugie miejsce po kandydacie PO-PiSowkim – przyp. red.] Po trzecie: Potrzebny nam dobry wynik – znacznie lepszy, niż sondaże pokazują – a to jest gwarantowane. Po czwarte: Akurat nie ma wyborów, a partia musi coś robić, aby nie zardzewieć”.

Korwin-Mikke liczy na pomoc struktur swojej partii w Rybniku (ich autorską akcją była szeroko nagłośniona próba likwidacji straży miejskiej) ale także na lokalne struktury UPR, nowo powstałej Partii Libertariańskiej i mPolski.
Polityk zapowiedział, że nie zamierza „uczestniczyć w rozszarpywaniu czerwonego sukna” dlatego nie będzie obiecywał „jakichkolwiek szczególnych przywilejów dla Mikołowa i Rybnika” (największych miast okręgu wyborczego). Jako senator ma nadzieje „na przeprowadzeniu poważnych zmian konstytucyjnych”

Wybory odbędą się prawdopodobnie już w maju.

Źródło: wym-1361292524354 Nczas 

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Korwin-Mikke: Wystartuję w wyborach uzupełniających do Senatu. Potrzebny nam dobry wynik!”

  1. Zwolennicy JKM z tego okręgu powinni zacząć organizować ogólnokrajowy zjazd wyborców do Rybnika. Wydaje mi się, że formalności nie są nie do przeskoczenia : )

  2. A niby w jaki sposób mógłby te miasta pogrążyć? Poza wyborami demokratycznymi (gdzie partia JKM jest tak samo zwalczana, jak wszystkie inne ugrupowania anty-systemowe, przez co nie ma ich w sejmie) JKM w życiu politycznym sporo osiągnął, zaczynając właściwie z niczego. Stworzył własne, prężne i fanatyczne środowisko, wpływa na debatę publiczną – na polskiej prawicy w stopniu dużym, a nawet – w stopniu ograniczonym – na debatę systemową. Założył największy prawicowy tygodnik, który istnieje już ponad 20 lat. Nie wiem do czego Pan pije?

  3. Kończ Waść, oszczędź wstydu sobie i wszystkim, którzy Pana kiedykolwiek popierali. Jak słyszę przy okazji każdych wyborów, że „pewnie wygram”, „liczę na drugie miejsce”, itp. to już nie wiem czy się śmiać czy płakać. I co z tego, że stworzył grupę swoich fanatycznych wyznawców i „NCzas”? Nie ma to żadnego przełożenia na wyniki w wyborach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *