Kryminologiczne Koło Naukowe zaprasza Uniwersytetu Warszawskiego na spotkanie z Kamilem Miszewskim

Chciałabym Was zaprosić na organizowane przez Kryminologiczne Koło Naukowe spotkanie z przyjacielem koła- Kamilem Miszewskim, mającym na celu pochylenie się nad realiami polskiego więziennictwa.

Naszego gościa można przedstawić na dwa różne sposoby. Na chwilę obecną jest on doktorantem prof. Andrzeja Rzeplińskiego i pod jego okiem przygotowuje rozprawę o więźniach długoterminowych. Ponadto jest aktualnie pracownikiem naukowym Akademii Pedagogiki Specjalnej.

Wiedza Kamila o polskim więzieniu nie pochodzi jednak tylko z książek, ale przede wszystkim z własnych doświadczeń. Jako młody student socjologii odbywał karę pozbawienia wolności, którą to spędził i wykorzystał w dość niekonwencjonalny sposób, ponieważ stała się ona źródłem materiału badawczego do jego pracy magisterskiej o podkulturze więziennej. 

Kamil po wyjściu z zakładu karnego kilkakrotnie odważnie i krytycznie odniósł się na łamach prasy do niebezpiecznych zjawisk, jakie zaobserwował za murami. Niebawem podzieli się nimi również bezpośrednio z nami 🙂

Spotkanie z Kamilem będzie miało formę wystąpienia, po którym planowo odbędzie się dyskusja.

Rezerwujcie czas na 3 kwietnia godz.17 (miejsce: IPSiR UW, ul. Podchorążych 20 Warszawa)

Ze swej strony bardzo bardzo polecam,

Magda Natorska

M.G. 

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *