Książę Maria Emmanuel nie żyje

23 lipca zmarł w La Tour de Peitz (Szwajcaria) Jego Królewska Wysokość Maria Emmanuel książę Saksonii i margrabia Miśni. Książę był wnukiem króla Fryderyka Augusta III, który zmuszony był abdykować w wyniku rewolucji listopadowej w Cesarstwie Niemieckim.

Przodkami księcia byli również polscy królowie z dynastii saskiej. Polscy zwolennicy monarchii parlamentarnej, opierając się na postanowieniach konstytucji 3 maja, widzieli w nim prawowitego króla Polski.

Jego Królewska Wysokość był również gorliwym katolikiem, w 2006 roku wspierał budowę drezdeńskiej kaplicy Bractwa Św. Piusa X. W wieku 18 lat został skazany na karę więzienia za opór przeciw Adolfowi Hitlerowi. Po zakończeniu wojny uciekł z sowieckiej strefy okupacyjnej.

Uroczystości pogrzebowe odbędą się w gronie rodzinnym, w tyrolskim Imst-Brennbichl. Z kolei x. Schmidberger FSSPX odprawi Mszę requiem w Montreux (Szwajcaria), gdzie książę wraz z księżną Anastazją Luizą często słuchali Mszy Św. oraz w Dreźnie.

Na podstawie:

Swastyki w Jedwabnem

http://www.konfederacjaspiska.pl/

Sebastian Bachmura

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Książę Maria Emmanuel nie żyje”

  1. RIP. Warto dodać, że Polscy monarchiści (OMP Lublin) utrzymywali ścisłe kontakty z Królem. Np. swego czasu Pan Ł. Kluska i delegacja OMP gościła u Jego Wysokości. Może ktoś ma zdjęcie to niech wrzuci link.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *