Łódzka scena polityczna według Gazety Wyborczej

W nawiązaniu do:

– „Neonaziści z Blood and Honor założyli bojówkę w Łodzi” – Maciej Stańczyk GW http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35136,11559279,Neonazisci_z_Blood_and_Honour_zalozyli_bojowke_w_Lodzi.html

– „Neonaziści w Łodzi: i ty możesz zareagować” – wywiad z Marcinem Kornakiem http://lodz.gazeta.pl/lodz/1,35153,11568149,Neonazisci_w_Lodzi__i_ty_mozesz_zareagowac.html

 

Nie od dziś Gazeta Wyborcza zaskakuje nas swymi artykułami oraz zawartymi w nich problemami, które sama stwarza. Kilka dni po Marszu Normalności zorganizowanego przez łódzkie środowisko narodowe, redaktorzy gazety postanowili  zająć się kwestią neonazizmu. 

Podobnie jak 11 listopada tak i teraz  spadkobiercy myśli Adama Michnika próbują przekonać czytelników, że poglądy młodych ludzi zrzeszonych w takich organizacjach jak Młodzież Wszechpolska czy ONR  niczym nie różnią się od ideałów Adolfa Hitlera.

 

Dwa artykuły, które pojawiły się na stronie Gazety Wyborczej są doskonałym przykładem braku merytorycznej wiedzy oraz  kolejną próbą  zniszczenia reputacji polskim narodowcom. 

Redaktor Maciej Stańczyk, zgodnie z zasadami dziennikarstwa poprzedniego ustroju postanowił ostrzec naród przed wrogami ojczyzny i z wielkim przejęciem wymienienia zbrodnie neonazistów podpinając je sprytnie pod  MW i ONR. 

Podobnym tokiem myślenia podąża Marcin Korniak założyciel i prezes Stowarzyszenia „Nigdy Więcej”, redaktor naczelny magazynu pod tym samym tytułem, który przestrzega nas przed skutkami działań „złych narodowców” . W wywiadzie z „pełnym tolerancji” Korniakiem dostrzec można jednak coś niepokojącego. Człowiek, który otwarcie mówi o równości i akceptacji używa takich stwierdzeń jak „…zaczęło się od wejścia wszechpolaków do koalicji i rządu – wtedy złamana została zasada, że z takimi ludźmi się nie rozmawia”. Po takiej wypowiedzi nasuwa się więc pytanie. Panie Marcinie gdzie ta równość światopoglądowa o którą Pan walczy?

W samych artykułach oberwało się także dziennikarzom, którym zarzucono naiwność i bezkrytyczne relacjonowanie narodowych akcji propagandowych. Wszyscy powinniśmy brać przykład z wszechwiedzących redaktorów Gazety Wyborczej i wraz z nimi promować polską myśl lewicową oraz bandy bojówkarzy antyfaszystowskich z pałkami i gazem łzawiącym w ręku, którzy o wiele bardziej przypominają neonazistów.

MateuszB

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *