Luber: Europa oberwała po swojej tolerancyjnej mordzie

Publicysta przekonuje, że Anders Breivik wystąpił nie przeciwko władzom kraju ani nie przeciwko przybyszom, lecz demoralizującemu zachodniemu stylowi życia. „Zbuntował się przeciw samobójczej idei wielokulturowości, tolerancji, sytości. I dowiódł ostatecznie, że żadne szczęśliwe w materialnym sensie życie nie jest możliwe. Że jeśli człowieka otoczyć gwarancjami socjalnymi i pozwolić mu pracować tylko przez dwie godziny w tygodniu, to szybko zwariuje. I po miesiącu albo się powiesi, albo wyrżnie stu ludzi” – pisze Reczkałow. Jego zdaniem dramat na wyspie Utoya potwierdza tezę obowiązującą w ZSRR, że Zachód zgnił i stoi w obliczu ostatecznej katastrofy.

Według Reczkałowa ofiary Breivika to stado mięczaków i tchórzy: „Zamiast rzucić się na wroga i obrzucić go plastikowymi krzesłami i kamieniami, dzwonili na policję i pisali na Facebooku: »zabijają nas «. To u nas, w Czeczenii, 13-letni chłopczyk zastrzelił bandytę Cagarajewa, który zabił jego ojca. A w Europie każdy zdecydowany zbój uzbrojony w broń palną bez problemu może sobie poradzić z tłumem liczącym sobie tylu ludzi co pułk strzelców zmotoryzowanych” – przekonuje przy okazji o moralnej wyższości niezarażonych wirusem tolerancji Rosjan nad zniewieściałymi, zamienionymi przez dobrobyt w warzywa Norwegami.

Krzysztof Luber
[aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Luber: Europa oberwała po swojej tolerancyjnej mordzie”

 1. I ma wiele racji. Zachodnie lewactwo zmienił ongiś bojowych i wielkich Europejczyków w warzywa lub bydło do zniewolenia. Pora by Polacy odrzucili fikcję cywilizacji łacińskiej i przyjęli cywilizację turańską z Prawosławiem. Już pora na zjednoczenie narodów słowiańskich.

 2. faktycznie, wydaje się że facet ma dużo racji. @SŁOWIANIN: zgadzam się, że polacy powinni odrzucić katolicyzm i nawrócić się na chrześcijaństwo, czyli prawosławie.

 3. @administracja: proponuję skierowanie Damian Nowak na sponsorowaną przez klub miłośników sushi operację zmiany płci w nagrodę za poczucie humoru oraz sensowy i orzeźwiający komentarz.

 4. @myslaw_stokowski: Panie Drogi! Zanim udam się na operację zmiany płci, bądź mi Pan łaskaw odpowiedzieć na jedno pytanie: czego osobnicy tacy jak Pan, zionący nienawiścią do wiary katolickiej, szukają na portalu o katolickim profilu. Zeszłorocznego śniegu? Nie ma jakiegoś fajnego portalu dla prawosławnych, albo Euroazjatów, albo chociaż Słowian.

 5. @Damian Nowak: wszystko wytłumaczę, tylko bądź mi pan łaskaw odpowiedzieć na pytanie, w którym miejscu i kiedy zionąłem nienawiścią do wiary katolickiej? a ponadto na pytanie, dlaczego można ziać nienawiścią do wiary protestanckiej a do katolickiej już nie? po za tym tutaj jest portal myśli konserwatywnej – nie sądzę aby konserwatyzm ograniczał się do katolicyzmu. tak więc rada dotycząca kierowania swoich kroków ku portalowi katolickiemu jest jak najbardziej odpowiednia dla pana.

 6. @przemyslaw_stokowski Nie ma”wiary protestanckiej”- u zrodla:blad teologiczny w koncepcji wiary. Sa co najwyzej” opinie protestanckie”.

 7. @przemyslaw_stokowski: odpowiadam: a) zachęca Pan do przejścia na prawosławie, nazywając takie przejście nawróceniem, ponadto sugeruje Pan, że to prawosłani są chrześcijanami nie katolicy; wiadomo z Ewangelii, że kto nie buduje, ten rozprasza, b) nienawiść do protestantyzmu jest cnotą, ponieważ protestantyzm jest herezją prowadzącą zagubione dusze na potępienie, c) a jaki Pan zna jeszcze europejski konserwatyzm prócz katolickiego?

 8. @A.Ratnik: tak jak i wiary prawosławnej i katolickiej. to była tylko parafraza związana z komentarzem Damian Nowak. @Damian Nowak: a) do niczego nie zachęcam, ironizoałem tylko w związku z waszą obsesją i kompleksami wobec wyżej stojących w rozwoju cywilizacyjnym protestantów. twierdzenie, że katolicy nie są chrześcijanami jest tak samo uprawnione jak twiedzenie, że protestanci nie są chrześcijanami. nie wiem zatem skąd to poruszenie. b) twierdzenie, że należy nienawidzić protestantyzm jest wg pana cnotą, jest katolickie. ok. ale z całą pewnością nie jest w ogóle chrześcijańskie. zatem sam pan twierdzisz, że katolicyzm to nie chrześcijaństwo. qed ;-). jeśli nienawiść do protestantów jest cnotą, to nienwaiść do katolików musi być nie mniejszą cnotą zasługującą na nagrodę w niebie, w krainie wiecznych łowów etc. a może nie tylko, może cnotą są jakieś bardziej bezpośrednie sposoby „zaopiekowania” się katolikami? taka logika. zastanów się pan nad tym co piszesz… c) konserwatyzmów jest wiele. protestancki także. d) jestem katolikiem.

 9. @przemyslaw_stokowski: jak może istnieć konserwatyzm protestancki, skoro to protestanci rozpoczęli rewolucję niszcząc Christianitas? Jest Pan katolikiem i zachęca do przejścia na prawosławie?

 10. @Damian Nowak: nie zna pan innych konserwatystów niż katoliccy? bez żartów, hehe… no, bo chyba nie na serio pan sądzi, że katolicyzm jest starszy od konserwatyzmu? ale mogę sobie wyobrazić ten tok myślenia – np. lewacy myślą, że liberalizm oznacza tylko i wyłącznie wolność od pasa w dół, analogicznie pan może kojarzyć liberalizm tylko z katolicyzmem. rozumiem, ale nie zgadzam się.

 11. @przemyslaw_stokowski: napisałem „nienawiść do protestantyzmu” nie „nienawiść do protestantów”. Pan, jako katolik, zapewne to zna: grzesznika kochać, grzechu nienawidzić. Zamiast zachęcać mnie do zastanowienia się i perorować o logice, lepiej naucz się Pan czytać uważnie.

 12. @przemyslaw_stokowski: a gdzie ja napisałem, że nie znam konserwatystów innych niż katoliccy? Pan ma kłopoty z czytaniem, czy widzi Pan rzeczy, których nie ma?

 13. @Damian Nowak: „c) a jaki Pan zna jeszcze europejski konserwatyzm prócz katolickiego?” – a co to niby jest? nie sugestia, że konserwatyzm jest katolicki i tylko katolicki?

 14. @przemyslaw_stokowski: no to jest pytanie Panie Logiku. Pytanie łatwo rozpoznać, ponieważ ma na końcu znak zapytania.

 15. To chyba całe szczęście, ze ja, z wychowania ewangelik nie zabierałem dyskusji tutaj – zostałbym zjedzony przez nienawidzących katolików, strach się nie bać… Konserwatyzm wśród braci ewangelickich istnieje z jakże, przynajmniej wśród znanych mnie osobiście. W całym tego znaczenia zakresie, począwszy od moralności, skończywszy na spojrzeniu na gospodarkę. To, że dzieje się niefajnie na świecie, jest faktem, po co zatem swary głupie, wszak i tak zginiemy w zupie – to kapusta, głowa pusta.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *