M. Wassermann zdradza kulisy zamkniętego spotkania z członkami komisji Millera

 ”Szkoda, że dziennikarzy nie było na zamkniętym spotkaniu członków komisji Millera z rodzinami – mówi Małgorzata Wassermann w rozmowie z tygodnikiem „Wprost”, pytana o ocenę ostatecznej konkluzji raportu, że przyczyną tragedii była polska „bylejakość”. Prezentacja dla mediów – jak twierdzi – znacznie różniła się od tej dla rodzin.

– W rozmowie z nami podkreślana była wina rosyjska. Od przygotowania lotniska po pracę kontrolerów, którzy podawali nieprawidłowe dane. Przecież Rosjanie odesłali swoje samoloty, więc dla naszego też powinni byli zamknąć lotnisko. Jeden z członków komisji w pewnym momencie powiedział, że to nie była wina naszego pilota, że po to miał wieżę, żeby korygowała jego lot – mówi córka posła PiS Zbigniewa Wassermanna, który zginął w katastrofie Tu-154M.

– Oczekuję, że politycy, którzy mówili, że Lech Kaczyński wywierał naciski, by lądować, a pijany generał zmusił do tego pilotów, będą teraz mieli odwagę powiedzieć Marcie Kaczyńskiej, Jarosławowi Kaczyńskiemu i Ewie Błasik „przepraszam” – zaznacza w rozmowie z „Wprost”.”

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/m-wassermann-zdradza-kulisy-zamknietego-spotkania-,1,4808996,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *