„Rosjanie są zadowoleni. To był finał walki z L. Kaczyńskim”

– Rosjanie są zadowoleni, raport nie wskazuje ich odpowiedzialności – tak na antenie TVN 24 mówił poseł PiS Adam Hofman. Zdaniem polityka, wiele osób jest odpowiedzialnych za panujący bałagan i jak zaznaczył, są to osoby, które „teraz rządzą w Polsce”. – To był finał walki z prezydentem – podsumował tragiczny lot z 10 kwietnia 2010 roku.

Zdaniem Adama Hofmana, Jerzy Miller, przewodniczący komisji badającej katastrofę Tu-154M w Smoleńsku, jest „sędzią we własnej sprawie”. – Odmawiam mu obiektywności. Za całokształt odpowiada minister Miller, a właściwie premier Donald Tusk – mówił. Parlamentarzysta podkreślił, że stronie polskiej nie udało się skutecznie odpowiedzieć na raport MAK. – My się nie obroniliśmy – stwierdził poseł, zaznaczając że trzeba umiędzynarodowić tę sprawę poprzez zwrócenie sie do Komisji Europejskiej i NATO. – Rosjanie chcą przerzucić odpowiedzialność na stronę polską – powiedział.

Katarzyna Piekarska z SLD jest „przerażona” sytuacją panującą w 36. Specjalnym Pułku Lotnictwa Transportowego. – Ten pułk był przecież kontrolowany. Czy były one (kontrole – Onet) fikcyjne, czy łamano tam prawo? Dlaczego nie wyciągnięto konsekwencji po katastrofie CASY? – pytała poseł SLD.”

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/katastrofa-smolenska/posel-pis-rosjanie-sa-zadowoleni-to-byl-final-walk,1,4808968,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *