Miller o marszu 13 grudnia:

yły premier Leszek Miller, który był gościem Moniki Olejnik w Radiu ZET, pytany o marsz organizowany 13 grudnia przez polityków PiS, przyznał, że jest to „jedno z dziwacznych posunięć, które realizuje Jarosław Kaczyński”. – Słyszałem, że na tej demonstracji ma paść kolejne oskarżenie pod adresem pana Sikorskiego, za jakąś zdradę i za to, że chce abyśmy utracili niepodległość. To wszystko jest śmieszne, ale też ponure – stwierdził.

Według Leszka Millera wypowiedzi Sikorskiego nie mają znamion utraty suwerenności przez Polskę. – Dzisiaj następuje proces dzielenia się suwerennością. Zrobiliśmy to, kiedy weszliśmy do UE – przypomniał. Były premier wyjaśnił też, że kwestią mówiącą najwięcej o suwerenności jest to, czy jej podział następuje z własnej, nieprzymuszonej woli, czy z przymusu. – Naród w zdecydowanej większości zdecydował, że możemy podzielić się naszą suwerennością z Unią Europejską – dodał.

Szef klubu SLD przyznał jednak, że zaskakuje go dwugłos rządu w sprawach europejskich i brakuje mu stanowiska premiera Donalda Tuska. – Najwyższa pora, żeby rząd przedstawił jednolite stanowisko. Nie wiem nawet z czym premier Tusk jedzie do Brukseli – wyjaśnił.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/burza-po-slowach-sikorskiego/miller-o-marszu-13-grudnia-to-jedno-z-dziwacznych-,1,4957712,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *