Niemiecka prasa chwali Polskę

Niemieckie gazety chwalą dzisiaj warszawską giełdę i zapowiadają przełom w Unii Europejskiej co, ich zdaniem, jest też niemałą zasługą Polski.

O przełomie w europejskiej polityce Angeli Merkel pisze Handelsblatt z Duesseldorfu.

“Konkretne żądania niemieckiej kanclerz, by dla ratowania euro przeprowadzić konkretne zmiany w zapisach traktatowych, mają swe uzasadnienie w sprzyjającej konstelacji politycznej” – pisze gazeta.

“Angeli Merkel udało się przekonać prezydenta Francji Nicolasa Sarkozy’ego i zeszło się to z wypowiedzią Donalda Tuska, premiera kraju, będącego kluczowym partnerem Niemiec w UE” – konstatuje Handelsblatt. “Nie tylko Tusk, lecz również szef MSZ Radosław Sikorski domagał się w swych wystąpieniach przejęcia przez Niemcy przywództwa w Unii. To akt zasługujący na uznanie, bo nie przyszedł on polskim politykom łatwo.(…) Odważna kanclerz, opowiedziała się wreszcie za pogłębieniem europejskiej integracji. A z takimi partnerami u boku, jak Francja i Polska przełom musi się udać – komentuje gazeta.

http://wiadomosci.onet.pl/raporty/deutsche-welle-w-onet-pl/niemiecka-prasa-chwali-polske-z-nimi-przelom-musi-,1,4957917,wiadomosc.html

-asd

[Głosów:0    Średnia:0/5]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *