„Mity przeciwko Polsce” nominowane do nagrody Mackiewicza

Ta książka to wybór tekstów publicystycznych z zakresu najnowszej historii Polski oraz polityki, które ukazywały się na łamach tygodnika „Nasza Polska”. Artykuły poruszają kontrowersyjne zagadnienia polsko-żydowskie, a także dzieje środowiska komunistycznego z okresu II wojny światowej oraz PRL. Książkę zamyka obszerne podsumowanie autora na temat zmian, jakie zaszły (i nie zaszły) w Polsce po 1989 roku.  Pisana z zacięciem, z humorem, ze swadą, bez kompleksów, wykrzyczana w twarz, gniewna, dumna, buntownicza, sardoniczna, zaangażowana. A jednocześnie staranna w badaniach, zupełnie nie dziennikarska głębia szperania w źródłach. Leszek jest nieubłagalnym tropicielem fałszerstw historycznych i nie poddaje się politycznie poprawnym modom – napisał o „Mitach” w słowie wstępnym Marek Jan Chodakiewicz.

Leszek Żebrowski jest ekonomistą, historykiem i publicystą. Od lat 80. Prowadzi badania z dziejów polskiego podziemia niepodległościowego. Uznawany jest za najwybitniejszego znawcę historii Narodowych Sił Zbrojnych.

 Książka została wydana przez Wydawnictwo Capital w serii „Biblioteka Naszej Polski”. Wydawnictwo to specjalizuje się w publikacji książek o tematyce prawicowej. Dotychczas wydało już tytuły takie jak „Oprawcy” Tadeusza M. Płużańskiego, „Myśli nowoczesnego Polaka” Romana Dmowskiego, „Potępić UPA” Wiktora Poliszczuka. Ostatnio wydawnictwo wydało kolejną książkę Leszka Żebrowskiego „Paszkwil Wyborczej’

Nagroda Literacka im. Józefa Mackiewicza przyznawana jest „za książki odznaczające się wybitnymi walorami literackimi oraz tematyką ważną kulturowo, społecznie lub politycznie”. W skład Kapituły nagrody wchodzą wybitni prawicowi publicyści. Wyróżnienie przyznawane jest co roku. Rozdanie tegorocznej Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odbędzie się 11 listopada w Warszawie.  

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *