Młody korwinowiec popisuje się swoją „wiedzą” z teologii


Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Młody korwinowiec popisuje się swoją „wiedzą” z teologii”

 1. Bardzo cieszę się z powodu zmiany linii portalu. Wreszcie zamiast bezsensownych not biograficznych, głupich komentarzy do wydarzeń bieżących czy durnych artykułów przybliżających myśl reakcyjną wzięliście się za porządną publicystykę! Tak trzymać!

 2. Strasznie przerażają mnie przeciętni korwinowcy. Są bardzo zapalczywi, apodyktyczni, czasem wręcz agresywni. Każdą, nawet najmniejszą, próbę kwestionowania swoich poglądów znoszą bardzo źle. Są przekonani o swojej absolutnej nieomylności. Każdego kto się z nimi nie zgadza zaraz atakują.

 3. No ok można się do nich przyczepić ale jeśli chodzi o Młodzież Kontra to są dla zdecydowanie najinteligentniejszą młodzieżówką, wolę ich od PiSowczyków

 4. Oto probka poetyki tego nurtu : ” Skoro rząd musi wydawnictwo ratować,to znaczy,że Polakom wcale nie zależy na jego istnieniu. P Ratnik sobie może tworzyć teorie jakiś patrymoniów, natomiast w praktyce oznacza to,że sięga do mojej kieszeni i każe mi płacić na cele jakie są jego zdaniem słuszne. A ja na to mówię mu:won! „

 5. Nie za bardzo rozumiem tytuł. Hołownia w istocie wygłasza jakiś lewacki bełkot na temat myślistwa, ośmieszając się i kompromitując swoimi interpretacjami moralności katolickiej. A czym niby kompromituje się p. Sośnierz?

 6. @Tadeusz Matuszkiewicz Oczywiscie ze walka z myslistwem to lewacki zamordyzm.Polowanie jest jedna z najlepszych rzeczy jakie istnieja. Ale to nic nie zmienia, gdyz to wlasnie liberalizm wyprodukowal socjalizm.

 7. @Antoine Ratnik; Czyż wobec tego feudalizm nie „wyprodukował” liberalizmu? Ergo feudalizm pośrednio wyprodukował socjalizm.

 8. Nieubłagana walka z „neoliberałami” najwyraźniej trwa. Inna sprawa, owszem tzw. „korwinowcy” bywają fanatykami, często na puncie swego guru. Nie rozumiem za to czepiania się bądź co bądź politycznego marginesu, zresztą w wypowiedzi Sośnierza nie dopatruję się jakichś wielkich błędów. @Alek| Moim zdaniem nietrudna zagadka: zapewne persona, która zamieszczała tutaj teksty nt. dystrybucjonizmu i słynęła z krytyki „neoliberalizmu” w komentarzach.

 9. @Tadeusz Matuszkiewicz. A co tu jest do rozumienia. Korwinowcy są be, co by nie powiedzieli. Portal opanowali marksiści – tomiści , narodowi socjaliści ,specjaliści od wydawania cudzych pieniędzy. Jeden na jokerowe ;won” od moich pieniędzy napisał coś o ; poetyce nurtu” Jak się zaplącze to jak mantrę powtarza ;liberalizm wyprodukował socjalizm” , odkrywca.

 10. Również nie widzę ze strony p.Sośnierza teologicznego odwracania kota ogonem. Krótki komentarz autora wątku by się przydał. Filmik ten pokazuje do czego prowadzi protestancka herezja „tylko pismo”. Każdy na swoją mańkę tworzy teologiczną „prawdę”. I tak p.Hołownia wyciąga wniosek,że nie wolno zabijać zwierząt, bo są one elementem stworzenia. Jeśli teza p.Hołowni jest prawdziwa to jak rozwiązać teologicznie problem kotletów schabowych? Czy p.Hołownia je kotlety sojowe ?Przecież roślinki też są elementem stworzenia i chcą żyć. Takich przykładów naginania teologii do swoich prywatnych wizji jest pełno. Oczywiście każdy ma prawo do swojego zdania, poglądu, ale jeśli pokazuje się takiemu kuglarzowi logicznie, że się myli , to ten będzie dalej szedł w zaparte i twierdził,że 2+2=5.

 11. Trudno ocenić kto wypadł gorzej. p. Szymon Hołownia krytykujący zupełnie bezmyślnie myśliwych nie wiedząc nic o ich działalności, czy UPR-owiec ze swoją wyłącznie literalną i możliwie jak najwęższą interpretacją Prawa Bożego.

 12. ” (…) teologicznego odwracania kota ogonem” – moze mi Pan wytlumaczyc jak sie koty odwraca teologicznie? Musi byc interesujace.Czy odwrocone koty mozna zjesc?Jesli tak, to bede mogl je zaproponowac francuskiej „prawicy jedzacej” vel „ucztujacej”.Oni wszystko zjedza, nawet koty teologiczne.

 13. @ Antoine Ratnik – Jedzenie kota wymagałoby uprzedniej obróbki na termicznej tegoż kota poprzez palnik. Ważką jest zatem kwestią zapytać, czy Francuzi byliby może zainteresowani importem gotowego palikota? PS. Francuska kuchnia nie przestaje mnie zadziwiać.

 14. @Alek Oni juz swoje palikoty mieli od 1871 roku w duzych ilosciach.Teraz zas nawet jeden jest prezydentem.

 15. @Antoine Ratnik | Toć podałem przykład p.Hołowni, który nie pozwala polować na sarenki, bo to istoty stworzone przez Boga. Teologiczne odwracanie kota ogonem polega na dopasowywaniu teologii do z góry założonej idei, teorii , poglądu. I tak mamy, że Jezus był pierwszym socjalistą , albo liberałem, oświeceniowy rozdział państwa od Kościoła można usprawiedliwić „Cesarzowi co cesarskie , Bogu co boskie”. Jedną z metod odwracania kota ogonem , i tu p.Hołownia ma rację, jest wycinanie fragmentu z Biblii i chlup na swoją modlę interpretować. W tym św.Jehowi i protestanci jako spece od Pisma są mistrzami. Gdy im się wniknie oni z uporem będą twierdzić,że 2+2=5. „.Czy odwrocone koty mozna zjesc?” oczywiście , że można zjeść, we Francyi już je dawno jedzą , pierwszy poczęstował ich Luter. A Pan je smakował ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *