Młodzież Wszechpolska pokochała J. Piłsudskiego?

Na narodowcy.net czytamy:

Polskie Wilno obiegła dziś wiadomość o aktach wandalizmu wobec Grobu Matki i Serca Marszałka Józefa Piłsudskiego oraz Kościoła Św. Jana Bosko. Na obu obiektach namazano plemienne litewskie piktogramy: tak zwane „słupy Giedymina”. (…)
Litwini-wandale uderzyli w symbole drogie każdemu Polakowi – taką obrazę trzeba traktować w kategoriach osobistych. Czy trzeba nam więcej dowodów na ich stosunek do nas? Czy dalej będziemy pokornie znosić te zniewagi?

http://narodowcy.net/dzikie-obyczaje-miejsce-pochowku-serca-jozefa-pilsudskiego-w-wilnie-sprofanowane/2012/06/18/

Komentarz: Profanację każdej mogiły należy potępić i to nie budzi wątpliwości. Ale mogiła Józefa Piłsudskiego jako „symbol drogi każdemu Polakowi”? Koledzy z MW już zapomnieli o Wyborach Brzeskich i Berezie Kartuskiej? Już zapomnieliście o gen. Rozwadowskim? [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Młodzież Wszechpolska pokochała J. Piłsudskiego?”

  1. Profanacja grobu i kościoła to nic chwalebnego, ale same symbole związane z postacią Piłsudskiego absolutnie nie są mi drogie. Ba, nie widzę powodu by dla kogokolwiek na prawicy były drogie.

  2. Mimo kontrowersji jakie wywołuje Piłsudski ta profanacja ma wybitnie antypolski charakter i to jest główny problem.

  3. Nie jestem na bieżąco – czy już się pojawiły komentarze, że to na pewno Ruscy? Żeby nas skłócić z Litwinami i tak w ogóle…

  4. Konrad. Z prowokacjami jest tak, że nigdy do końca nie wiemy ile akcja ma pięterek. Po co to pytanie o Ruskich? Może tacy czy inni Polacy? Może umowny Landsbergis? Może Żyd Wieczny Tułacz? Cymesik polega na zagłębieniu się w szczegółach.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *