MSW po posiedzeniu Komitetu ds. bezpieczeństwa Euro 2012:

Do końca stycznia ma być gotowy plan operacyjny turnieju Euro 2012, a do 15 maja chcemy osiągnąć pełną gotowość do piłkarskich mistrzostw Europy – poinformował wiceszef MSW Adam Rapacki po posiedzeniu Komitetu ds. bezpieczeństwa Euro 2012.

Wiceminister spraw wewnętrznych, który kieruje pracami Komitetu ds. bezpieczeństwa Euro 2012, zapewnił na konferencji prasowej w Warszawie, że przygotowania do zabezpieczenia turnieju weszły w ostatnią fazę sprawdzania stanu gotowości służb.

– Plan konkretnego działania będzie gotowy w styczniu. Do 15 maja chcemy osiągnąć pełną gotowość, tak aby można było jeszcze sprawdzić, czy wszystkie elementy współdziałają w sposób właściwy i żeby być w pełni gotowym do turnieju finałowego Euro 2012 – powiedział.

Jak dodał, podczas Euro 2012 na czterech polskich przejściach granicznych z Ukrainą wprowadzone zostaną specjalne pasy do szybkiej odprawy dla kibiców udających się na mecze. Kibice będą odprawiani w jednym miejscu przez polskich i ukraińskich przedstawicieli służb granicznych i celnych. Sprawi to, że ruch przez granicę będzie odbywał się w sposób płynny – poinformował Rapacki.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/rapacki-do-15-maja-pelna-gotowosc-do-euro-2012,1,4968415,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *