MW w obronie swojej linii politycznej

Kol. Robert Winnicki poświęca nam coraz więcej miejsca w swojej publicystyce, co wyraźnie wskazuje, że coraz bardziej boli go nasza krytyka. Nic dziwnego, coś tam w życiu Dmowskiego poczytał i wyrósł pośród endeków, więc wie, że mamy rację. Oto kolejny tekst w którym szuka samo-usprawiedliwienia:

„Pisizm”, według nadredaktora Wielomskiego i jego pretorian jawi się jako zagrożenie dla Polski, dla Europy i cywilizacji na miarę tysiąclecia. Gorliwie tropią więc „pisizm” – jawny, ukryty, domniemany, spodziewany lub potencjalny. Czym osoba papieża dla sedewakantystów, tym Jarosław Kaczyński dla „konserwatystów.prl”. Pisowska jest Młodzież Wszechpolska, bo nie stara się, wzorem swojego byłego prezesa, wejść na salony, strasząc „Kaczorem-dyktatorem”. Pisowski jest ONR, bo korzysta z przychylności posła PiS, użyczającego biura na spotkanie. Pisowski jest każdy, kto realnie zajmuje się stanem państwa, zamiast zaciekle zwalczać jedyną nielewicowo-liberalną partię w parlamencie.

http://narodowcy.net/konserwatyzm-pl-na-tropie-czy-na-sali-jest-lekarz/2011/05/05/

Tak, wiemy, że nasza krytyka boli obecne władze, które Młodzież Wszechpolską przekształciły w rodzaj Związku Młodych Narodowców, a może nawet w Młodzież Wszechsmoleńską. Bo najbardziej boli nie krytyka ze strony liberalnej czy socjalistycznej, ale krytyka ze strony tych, co znają Dmowskiego i tradycję endecką. My was nie krytykujemy za "faszyzm" i "ksenofobię". My was krytykujemy za apostazję. Waszym duchowym patronem nie jest już Roman Dmowski ale Bronisław Wildstein. [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “MW w obronie swojej linii politycznej”

 1. Roman Dmowski to już historia. Żył on w czasach przedsoborowych więc KRK był cichym sojusznikiem Polski. Teraz mamy Bronisława Wildsteina i posoborowe bagno ekumenizmu.

 2. Rozumiem, że monopol na Dmowskiego ma p.Engelgard a do bycia „endekiem” absolutnie konieczne są: 1. pochwała kolaboracji z komuną, 2. bezmyślna rusofilia połączona z pragnieniem wasalizacji, 3. uznanie czerwonych zbrodniarzy za „katechonów”. Wszystko pozostałe to pisizm.

 3. Nikt tu nie krytykuje ONR czy MW z pozycji nieżyczliwych, lecz w trosce o ich narodową tożsamość. Szukajcie porozumienia również z PiS-em, ale nie dajcie się zwieść obietnicom kariery i stanowisk. Trwajcie przy idei narodowej Dmowskiego i nie dajcie się pożreć! PiS już dotkliwie pokąsał LPR i Samoobronę. Pozdrowienia!

 4. Ależ skąd – „współczesny endek” jest wściekłym rusofobem, skrajnym filosemitą i syjonistą, członkiem sekty smoleńskiej i fanatycznie wierzy w jej główny dogmat,że to ruscy zestrzelili(zadymili?) samolot ze świętym prezydentem na pokładzie. Co tam jeszcze, współczesny endek szuka agentów nawet w lodówce, urządza anarchistyczne demonstracje przeciwko nieokreślonym siłom,które chcą wprowadzić w Polsce komunizm i oczywiście popiera wysłanie wojska polskiego(jeżeli „na wyjezdnym”, nie jest już całe) do Libii i wszędzie,gdzie sobie amerykański hegemon zażyczy. Poza tym uważa,że jedyną opozycją nielewicowo-liberalną jest postsanacyjny PiS. Taki „endek” jest ideałem dla PiS-u,to go sobie hoduje w tzw. Młodzieży Wszechpolskiej i atrapie międzywojennego ONR. Ja bym tego towarzystwa nie porównywał do Związku Młodych Narodowców, bo to jednak nie ten poziom intelektualny i moralny.

 5. MW przejęła w całości pisowską retorykę polityczną i pisowskie „autorytety” wśród publicystów. Na swojej stronie nagania swoich członków na pisowskie imprezy (np. na finansowany z kasy partyjnej PiS-u Kongres Republikański). A po tym wszystkim obrusza się, że ktoś zarzuca im pisizm. Robert Winnicki w swoim tekście szuka lekarza. A przecież nawet bez lekarza można tu stwierdzić rozdwojenie jaźni.

 6. @ Tomasz Dalecki. Wysublimowany intelektualnie, zniuansowany, realistyczny kanon konserwatywnego i narodowego myślenia o PRL-u przedstawili już dawno: Dzielski, Walicki, Łagowski, Jędrzej i Maciej Giertych, Matłachowski, Gabiś, Maśnica, Engelgard, Mażewski czy Matyja. Dlaczego tak upiera się Pan by w jego miejsce prawica miała przejmować prymitywną propagandę postsolidarnościowych jaczejek?

 7. @P.Tomasz Dalecki Tekst Pana Winnickiego to czysty bonapartyzm. (Bonaparte nawet nie byl Francuzem, mowil z bardzo silnym akcentem i robil bledy ortograficzne, m.in dlatego dyktowal listy zamiast je samemu pisac, to tylko taka ciekawostka). pozdrowienia.

 8. Istnieją jakieś dowody na współpracę MW z PiS? Czy dowodem tym są tylko te w kółko powtarzane brednie, że jakiś dziennikarz, który nie należy do PiS i wielokrotnie krytykował tę partię jest autorytetem dla MW, czy może o tej współpracy ma świadczyć kłamstwo jakoby działacze MW wzięli tłumnie udział w Kongresie Republikańskim? Czy macie jakieś jeszcze inne „dowody” na tę współpracę?

 9. @ kkk – proszę porozmawiać z Winnickiem lub Bosakiem. Ten ostatni to już nawet na etacie pracuje w jakiejś fundacji smoleńskiej.

 10. @ T. Dalecki – Tomku, a nie uważasz, że narodowcy, którzy za największy autorytet mają Wildesteina to już nie jest szczyt błazeństwa ??? Choćby z perspektywy narodowościowej to są jakieś jaja. O poglądach Wildsteina nawet nie wspominam. Przecież to rodzaj mesjanistycznego niepodległościowca z SS.

 11. @Adam Wielomski – a po czym Adamie wnioskujesz, że MW ma za największy autorytet Wildsteina ? Bo szczerze mówiąc „wiadomo” to tylko i wyłącznie z przytyków na naszym portalu….

 12. @Tadeusz Matuszkiewicz – no cóż, jeśli uważa pan, że „Wysublimowany intelektualnie, zniuansowany, realistyczny kanon konserwatywnego i narodowego myślenia o PRL-u” przedstawia p.Engelgarda to mogę wyrazić jedynie głębokie ubolewanie. Wysublimowana, intelektualnie zniuansowana i realistyczna apologia szamba mnie raczej brzydzi.

 13. @kkk.Wystarczy wejść na facebookową stronę MW by się przekonać, że nawoływano tam członków i sympatyków MW do stawienia się na Kongresie Republikańskim. Taka była oficjalna linia organizacji przedstawiona na oficjalnej stronie, w jakim celu więc chce Pan/Pani zakłamywać teraz fakty?

 14. @. T. Dalecki. Co nie rozmawiam z kol. Bosakiem to powołuje się na „Bronka Wildsteina”. A to „Bronek” powiedział, a to „Bronek” napisał. Zresztą sam Bosak to już siedzi w Sekcie Smoleńskiej. Na fb się chwali, że dostał u nich etat w jakiejś fundacji.

 15. @ Tomasz Dalecki. A wie Pan, że – przypadkowo – ta metafora PRL-u jako szamba Panu wyszła. Szambo to nie jest przyjemne miejsce, ale niech Pan się spróbuje bez niego obejść. PRL był właśnie takim szambem, o tyle dobrym, że historycznie koniecznym. Alternatywą był tylko rewolucyjny smród na ulicach i całkowita anarchia.

 16. Skoro Krzysztof Bosak chce jako prywatna osoba działać w życiu politycznym, to może to robić współpracując z PiS. Jego prawo. Co innego jednak w przypadku MW. To organizacja o endeckiej tradycji i jej dzisiejsze zawłaszczenie przez pisiactwo jest szczególnie smutne.

 17. Ha, zabawne, trzeba było tak od razu pisać, że wszelką działalność pana Bosaka uważacie za linię programową MW. Bosak prowadził Kongres Republikański (i co z tego wynika dla MW?). Bosak mówi „Bronek to i tamto” (i to ma świadczyć, że Wildstein jest autorytetem dla kogokolwiek? śmieszne trochę). Wielkie mi dowody. Pisanie o zawłaszczeniu MW przez PiS opierając się na tak „mocnych dowodach” jest lekko kompromitujące.

 18. To w takim razie czym różni się MW od PiS? Bo jak dla mnie MW dystrybuuje idee obozu PiSowskiego. Ot, że wymienię: atlantyzm, republikanizm, „smoleńszczyzna”, oszołomski antykomunizm (gdzie dziś dzieli i rządzi postsolidarność i nie zanosi się na zmiany), maniakalna rusofobia…Na stronce (narodowcy.net) pojawiają się przedruki z Arcany, Rzepy, Frondy, Uważam Rze, ba – nawet na twitterze te materiały są promowane (to jest ta wspominana przeze mnie dystrybucja idei stworzonej przez PiS-owców). Rozumiem, że różnica jest tu kosmetyczna – tzn. MW podchodzi do tych postulatów serio i w przeciwieństwie do leniwego, populistycznego PiS postulaty te wcielałaby w życie gdyby była u władzy – ale tak poza tym?

 19. Zobaczyłem na fb, że Winnicki zachwyca się teraz konferencją „Polska-Wielki Projekt” – imprezą już stricte pisowsko-partyjną z prelegentami ograniczonymi do środowiska pisowskiego. Jeżeli on przy tym wszystkim mówi, że wcale nie jest „pisiakiem”, to naprawdę lekarz bardzo by się przydał.

 20. krzysztof, wszystko co Pan wymienił to tylko puste hasła, nie zauważyłem nigdy wśród działaczy MW tendencji republikańskich, atlantyckich, smoleńskich, czy rusofobicznych. Jedynie antykomunistyczne, ale można rzec, w zdrowym, wyważonym stopniu. Panie Matuszkiewicz, po raz kolejny Pan kłamie i po raz kolejny się pytam: w jakim celu? Jeśli ktoś ma facebooka to sobie można sprawdzić, że nie Pan Winnicki zachwyca się konferencją „Polska Wielki Projekt” a Pan Bosak. Dlaczego Pan kłamie?

 21. Najlepiejwszystkowiedzący pan Matuszkiewicz nigdy nie kłamie, nigdy się nie myli i nigdy nie pomyli.Howhg

 22. @kkk: W takim razie napiszę krótko: mało pan wie o MW. Zalecam poczytać prowadzony przez nich portal, pismo w którym publikują osoby powiązane z MW, szersze i z innych źródeł publikacje, stanowiska czołowych działaczy, ich poglądy – również w osobistej dyskusji, w której przecież bronionych stanowisk się nie wypierają. Pan jednak co i rusz pisze o pustych hasłach, a jak widać sam niewiele w temacie wie.

 23. Polecam komentarze na http://www.narodowcy.net pod tekstem P.Winnickiego. Poziom tak niski, ze az sie plakac chce. Inna sprawa, ze maszerowanie pod reke z Palikotem na rzecz depenalizacji narkotykow tez nie jest wysokiego lotu.

 24. Tam jest niski poziom? Spójrz pan na to co tu się dzieje… Konserwatyzm.pl zszedł już na psy tak bardzo, że przyrównywanie go do Faktu byłoby nobilitacją… Wy świadomie wypisujecie te swoje brednie? Wierzycie w to czy po prostu wasz dowcip jest tak ciężki, że wywołuje zażenowanie? Ja nie wiem, może Wielomski po prostu zwariował? Do waszej wiadomości: Krzysztof Bosak od kilku lat nie jest aktywnym działaczem MW, a jego działania idą na JEGO rachunek a nie organizacji. Stosując te wasze standardy, możemy pod KZM podpiąć Smoktunowicza czy Majchorwskiego, którzy są (bądź do niedawna byli) honorowymi członkami waszego stowarzyszenia – a więc wydało się: Adam Wielomski popiera SLD i parady pedałów! A powielanie bzdur jakoby Wildstein był idolem MW świadczy tylko o was – z błaznów robicie się powoli kłamcami i z czasem za takich zaczniecie być brani w szeroko pojętym prawicowym środowisku.

 25. @JS Ja sie opieram wylacznie na analizie tekstow.Zadnego Bosaka nie znam, Pana na szczescie tez nie. Nie obchodza mnie uklady personalne tylko mysl i idee, a do tych mam dostep na roznych portalach i ich dotyczy moj komentarz, kory wywolal Panski, napisany w zlej polszczyznie.

 26. Szeroko pojęte, czyli jakie? PiS-wskie,bo przecież innej „prawdziwie najprawdziwszej” prawicy w Polsce nie ma? Wy już jesteście skompromitowani wśród autentycznych narodowców, nie słyszałem,aby wśród nich ktoś „to” MW brał za narodowe,powoli lawiruje w tym kierunku ONR. Nie przyganiajcie lustru(konserwatyzm.pl),skoro macie gęby krzywe. Skrzywione w stronę PiS.

 27. MW chyba wydaje się mieć bardziej rozsądne podejście niż oficjalna linia konserwatyzm.pl, która z założenia nie znosi wszystkiego co pisowskie. PiS doskonały nie jest, ale co zrobić? Trzeba by zbudować coś lepszego, ale nie sądzę by byli do tego zdolni oficjele z konserwatyzm.pl, którzy na swój sposób też mi się wydają sektą określonej narracji.

 28. Jaka to sekta – jak pisze tu narodowy radykał,a po drugiej stronie liberalny kosmopolita, i ten drugi ciągle temu pierwszemu dogryza?W środku jest jeszcze pełno publicystów o bardzo wymieszanych poglądach.Konserwatyzm.pl to grupa zdecydowanie niejednorodna i chyba na tym polega jej rola na prawicy – takiż prawicowy pluralizm,nie tworzenie jakiegoś obozu politycznego. Jeżeli organizacja nazywa się Młodzież Wszechpolska,to ma być narodowa – jeżeli nie chce nią być i zachować pro-PiS-owski rozsądek,to niech zmieni nazwę.

 29. Panie Matuszkiewicz, nie mój problem, że Pan nie potrafi czytać ze zrozumieniem. W polemice miedzy Winnickim a Wielomskim nigdzie nie widzę żadnych zachwytów nad „Polska Wielki Projekt”, jedynie P.Winnicki porównuje KZM z „PWP” pod kątem wpływu jakie wywierają obie inicjatywy na rzeczywistość. To, że PWP lepiej w tym względzie wypada jest oczywiste i nie trzeba tu być zwolennikiem tego projektu, żeby to dostrzec. @krzysztof, też napiszę krótko. Na pewno wiem więcej o MW niż Pan.

 30. @kkkk. Pan Matuszkiewicz zawsze czyta ze zrozumieniem , a nawet rozumie przed przeczytaniem. Ja za to przeczytałem artykuł pana Winnickiego pod tytułem ;Konserwatyzm.pl na tropie – czy na sali jest lekarz? „. Uważam , że pan Winnicki niczego nie rozumie więc jest głupi .Może udaje , a to jeszcze gorzej o nim świadczy.

 31. Wy byście się pofajtali ze strachu, puszczając taki kawałek o jaraniu zboków,a Kaczor grosza by wam już więcej nie dał.

 32. I jeszcze coś,dlaczego ten wasz wódz Winnicki, wycina niewygodne wpisy na swoim profilu na Facebooku? Robi to notorycznie,gdy tylko koś mu nie wchodzi bez wazeliny – jak wy. Za takie marne zagrywki wyrzuciłem tchórza ze znajomych, w znajomych się znalazł,bo nie wiedziałem,że to jest „endeckie” trzecie oko prezesa K.

 33. @ Antoine Ratnik i co niby masz pan na tych portalach związanych z MW? Że pojawiła się wzmianka o kongresie republikańskim? I co z tego? Pojawiają się też wzmianki np. o akcjach NPD – czy z tego wynika, że MW jest sponsorowana przez NPD? Idąc waszym tokiem myślenia to bardzo prawdopodobne! Słusznie wam wypomniano ten rasta-utwór o strzelaniu do pedałów i paleniu Watykanu. Stosując wasze standardy zdemaskowaliście się – KZM i Adam Wielomski popierają spalenie Watykanu. Nie idźcie tą drogą, zwalczanie Kościoła nie jest dobre. To przyjacielska rada… Reprezentujecie sobą totalne dno panowie. A Winnicki ma prawo wycinać na fb co chce, tym bardziej wasz bełkot.

 34. @JS – Coś się tak przyczepił do pioseneczki, co ty dziecko jeszcze jesteś? I zważ chłopaczku na słowa, b wasz wódz nie kasuje ludzi z konserwy,ale ogólnie tych,którzy mu nie pasują,zachowuje się i wygląda jak ciota. Twojego bełkotu zaprzańcu nie chcę się już tu nikomu słuchać – nie podoba się,że was zdemaskowano – to won na N-cy,denną stronkę, całować tyłek wodza Winnickiego i prezia Kaczora.

 35. Sam chłopie zważ na słowa, po pierwsze obrażasz człowieka swoimi inwektywami, po drugie obrażasz razem z Wielomskim i innymi całą MW tymi oskarżeniami. Dyskusja pod tym wątkiem jest co najmniej żenująca, a z jakiego to powodu ? Otóż panowie redaktorzy z konserwatyzm.pl nie mają najmniejszych dowodów na stawianie swojej tezy! Opierają ją na przesłankach jak np. to że były wszechpolak bierze udział w jakimś pisowskim projekcie… a co to MW obchodzi ? Co MW ma do tego ? NIC. A może jesteście po prostu agenturą ? Wiadomo że MW z każdym tygodniem rośnie w siłę, to z ABW przyszło polecenie żeby przypieprzyć ? Podajcie najpierw jeden sensowny argument w dyskusji, albo przestańcie wreszcie kłamać bo to się kiedyś zemści.

 36. Nie przesadzajmy z tym pisizmem w MW. Choć faktycznie, jak się czyta ostatnie teksty Winnickiego to chyba faktycznie prezes MW próbuje w jakiś sposób zaakceptować istnienie PiS-u i „oswoić” myśl i środowisko narodowe w stosunku do niego. Nie wiem, czy p.Robert jest powodowany naiwnością, koniunkturalizmem, czy też jest to jego swoiście pojmowane realpolitik. Czy też po prostu poddał się i tak jak on pisze „musimy pracować z tym narodem, który mamy, innego nie ma”, co oznacza po prostu kapitulanctwo. Możliwe, biorąc pod uwagę to co pisze prezes MW, liczy że uda się w Polsce prędzej czy później przeforsować wariant węgierski, czyli PiS jako Fidesz i jakaś mniejsza narodowa partyjka u boku w postaci polskiego Jobbiku. Jeśli tak, to marzycielstwo i nic więcej, bo Fidesz PiS-u raczej nie przypomina (nawiasem mówiąc przydałaby się sensowna analiza tego zagadnienia na konserwatyzm.pl), a swój stosunek do partii narodowych PiS już pokazał. Tak czy inaczej, to nie może wypalić, a zbliżając MW w jakikolwiek sposób do pisiactwa, szykuje się de facto jej zagładę. Pisząc „Konecznym”, MW z reprezentuje cywilizację łacińską, PiS to cywilizacja turańska. Z połączenie ich obu nie wyjdzie nic dobrego. Mieszanki są zawsze szkodliwe i cywilizacja niższa zawsze ciągnie w dół wyższą!!!

 37. Tak, gdybym używając tych słów,obrażał prawdziwą MW. Ale wy jesteście młodzieżówką PiS-u, a nie żadną,wyrosłą z chlubnej historii Młodzieżą Wszechpolską. Dowodów na to, przedstawia się tu wam na kopy ,ale to jak opisywanie ślepemu jak wygląda słoneczny dzień. Tak agentura,to też typowy,prymitywny chwyt z PiS-owskiego koszyka pomówień. „Obrażacie”,to co, te wasze przedszkole zrobi nam pogrom? W każdym bądź razie do mnie, radzę się nie zbliżać. Przedszkole,nie przedszkole. Na was złapanie dżumy PiS-owskiej już się źle skończyło, a od prawdziwych narodowców dostaniecie jeszcze ostrą kurację leczniczą.

 38. Nikt nie atakuje nikogo ad personam.Jestem w tej komfortowej sytuacji, ze nie znajac ludzi osobiscie, opieram sie tylko na tekstach. Ostatni teskt P.R.Winnickiego, czlowieka na pewno osobiscie godnego i szanownego, wskazuje na odmienna wizje poltyczna niz ta, ktora sie na ogol utozsamia z mysla narodowa. To wszystko. Opiearajac sie na tekstach wylacznie, przewidywalem tek kryzs juz dobre kilka miesiecy temu. Kwestia tego kto sie z kim spotyka i kto z kim pije jest wtorna , u podstaw wszystkich zwischenruftow sa zawsze najpierw ideje.

 39. Filip777 mógłby pisać w Wyborczej. Nie tylko ze względu na uwielbienie jego środowiska dla mordercy Jaruzela. Ale może przede wszystkim ze względu na to że potrafi skłamać, kłamstwa bronić jednocześnie atakując. Nie ma żadnych dowodów, a pisze że ” jest ich na kopy „. Nie pisz chłopie że jest ich na kopy tylko je pokaż. Po podobnym ataku na ONR ja przestaję mieć wątpliwości… z jakiegoś dziwnego powodu nie w smak jest wam to, że Ruch Narodowy się w Polsce odradza. Dzięki systematycznej pracy u podstaw jaką my wykonujemy codziennie. Pytanie dlaczego ? Czujecie się poza głównym nurtem ? Trzeba było powiedzieć wprost a nie przyjmować metody gw.

 40. Rozumiem, że KZM przed jesiennymi wyborami próbuje uniknąć scenariusza w którym narodowcy mogli by podjąć współpracę z PiS, dlatego już dziś bije na alarm, naciągając fakty, aby do tego nie dopuścić. Niestety poprzez takie manipulowanie faktami tracę resztę szacunku do KZM.

 41. P. R. Winnicki ma rację. Korzystanie z lokalu jakiegoś posła, by zorganizować spotkanie nie jest niczym szczególnym. Zarzut o zależności ideowej wobec p. B. Wildsteina nie został wykazany w jakimkolwiek artykule na tym portalu. Nie ma również artykułu wyraźnie wykazującego, że wypowiedzi obecnego p. Prezesa MW są sprzeczne z poglądami Dmowskiego. Zarzuty te oceniam dokładnie tak samo jak zarzuty dotyczące wywiadu z gen. Jaruzelskim i uważam wytwarzanie tego typu ataków za destrukcyjne dla portalu i dla myśli konserwatywnej w Polsce. Z tych ataków wyłania się obraz konserwatysty wiejskiego pieniacza i na dodatek złośliwca. Mam nadzieję, że nie będzie więcej komentarzy i tego typu notek, które są zwykłym odbijaniem sobie piłeczki i robieniem zwykłego bagna.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *