MW wstąpiła do SS

Na stronie www.narodowcy.net znajduje się oświadczenie p. Roberta Winnickiego – prezesa MW. Tekst ten jest charakterystyczny dla "mistyki politycznej Sekty Smoleńskiej". Poniżej dokonujemy wyboru, co bardziej interesujących fragmentów, które jako żywo przypominają publicystykę "Gazety Polskiej":

1/ "Jedno co wiadomo na pewno, po opublikowaniu raportu MAK, to fakt, że rosyjski rząd nie przejawia woli pełnego i zgodnego z prawdą wyjaśnienia przyczyn katastrofy i manifestuje to z typową dla siebie butą i arogancją. Polskie czynniki oficjalne nie chcą i nie potrafią zachować w tej sytuacji postawy „wyprostowanej”, przejawiając kompromitującą uległość".

2/ "W dniu wczorajszym okazało się, że tym razem pod osłoną nocy zamieniono tablicę na głazie zlokalizowanym w miejscu katastrofy, usuwając z niej wszystko, co mówiło o kontekście wizyty prezydenckiej delegacji sprzed roku, czyli o rocznicy zbrodni katyńskiej. Rząd Tuska, po raz kolejny z dziecinną łatwością ograny przez rosyjskie władze, o niczym nie wiedział i nie bardzo wie, jak się w tej sytuacji zachować".

3/ "Środowiska związane z Prawem i Sprawiedliwością jednoznacznie lokują odpowiedzialność za tą tragedię po stronie rządów polskiego i rosyjskiego. Powstało na ten temat już kilka filmów i tysiące artykułów. Co dziwi i daje do myślenia, to fakt, że strona rządowa, poza sporadycznymi „wrzutkami” dokonywanymi przez sprzyjające jej media (jak np. ta o rzekomej kłótni między pilotem Tu-154 a gen. Błasikiem bezpośrednio przed odlotem, która okazała się nieprawdą), nie jest w stanie zaprezentować żadnej sensownej, spójnej kontr-wizji wobec tej, nazwijmy to, upraszczając mocno, „pisowskiej”.

4/ "W tym kontekście warto pamiętać, że katastrofa smoleńska to nie tylko tragedia 96 osób i ich rodzin. To przede wszystkim katastrofa państwa, państwa słabego i niewydolnego, które, bez silnego i posiadającego jasną wizję przywództwa, dryfuje na dziejową mieliznę jako przedmiot, a nie podmiot, historii".

Całość na: http://narodowcy.net/w-i-rocznice-smolenskiej-katastrofy/2011/04/10/

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “MW wstąpiła do SS”

  1. Z tego co słyszę masa członków MW siedzi w tej chwili na kongresie im. Lecha Kaczyńskiego (tzw. republikanie); ostatnio prezes Winnicki napisał, że członkom MW wolno startować w najbliższych wyborach tylko z listy PiS (taki jest praktyczny sens tamtego oświadczenia). Teraz ten błazeński tekst. Wszystko składa się w całość: chłopcy okryli błotem 100-letni sztandar Młodzieży Wszechpolskiej i przeszli w szeregi posanacyjnego PiS. Ok, wasza sprawa, ale przynajmniej zmieńcie nazwę. Przestańcie hańbić ruch narodowy używając jego nazw i symboli do lokajstwa wobec Kaczyńskiego. Swoją drogą ciekawe czy dostanie na listach PiS miejsca wyższe niż 15-20? Wątpię i życzę wam tego. ADIEU !!!

  2. 99% działaczy MW nie angażuje się obecnie politycznie, tym bardziej nie dostrzegam w szeregach MW sympatii do jakiejkolwiek partii z bandy czworga, więc nie rozumiem skąd te irracjonalne zarzuty?

  3. Jeżeli 90 procent mas MW nie odczuwa sympatii do bandy czworga,to dlaczego jej szef Robert Winnicki wydaje takie irracjonalne, pro-PiS-owskie oświadczenia???

  4. To, Winnickiego – powyżej. Pan twierdzi,że nie jest pisane jak przez działacza PiS? To już nie wiem,co musi jeszcze napisać……

  5. Coś się użytkownikowi „adamwielomski” chyba pomieszało. 10 kwietnia w Sali Kongresowej na zgromadzeniu upamiętniającym Lecha Kaczyńskiego nie było nikogo z MW, a 9 kwietnia na Kongresie Republikańskim (który z Lechem Kaczyńskim nie miał nic wspólnego) ze środowiska MW było około 4 osób na 180 uczestników Kongresu i na kilkuset członków MW.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *