„Nocne Wilki” podarowały warszawskiej cerkwi ikonę

Rosyjscy motocykliści z klubu „Nocne Wilki” podarowali warszawskiej Cerkwi Metropolitarnej Św. Marii Magdaleny ikonę z wizerunkiem Sergiusza z Radoneża, Świętego Kościoła prawosławnego i katolickiego. Ikona została przywieziona z miejscowości Siergijew Posad (obw. Moskiewski) z ławry Świętej Trójcy.

LINK: https://www.youtube.com/watch?v=DapuW_aAkFk

Specjalna delegacja rosyjskich motocyklistów przyjechała do Polski na premierę filmu Agnieszki Piwar „Rajd Katyński – śladami pamięci”. Premierowy pokaz odbył się 5 marca w Muzeum Niepodległości w Warszawie.

Dokument bazuje na zdjęciach zrealizowanych podczas XV Rajdu Katyńskiego, który w ubiegłym roku dotarł aż na Syberię. Uczestnicy wyprawy – pełniący w filmie rolę narratorów – opowiadają o idei Rajdu Katyńskiego, poruszając przy tym bardzo trudną i bolesną historię. Wspominają także wzruszające spotkania z Polakami mieszkającymi na Kresach oraz rodzące się przyjaźnie z naszymi sąsiadami ze Wschodu, szczególnie z Rosjanami.

Jak przyznała autorka dokumentu – film jest dedykowany „wszystkim ludziom, którym się chce… czynić dobro i wprowadzać pokój”.

W 2001 roku, grupa polskich motocyklistów pod dowództwem komandora Wiktora Węgrzyna po raz pierwszy wyruszyła na Wschód. Od tamtej pory Międzynarodowy Motocyklowy Rajd Katyński nieprzerwanie i z konsekwencją rozsadza ideologię, która pochłonęła miliony niewinnych Ofiar.

Biuro Prasowe Rajdu Katyńskiego

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “„Nocne Wilki” podarowały warszawskiej cerkwi ikonę”

  1. Oj, niedobrze, niedobrze … A gdzie tzw. „wartości”? A strzał w tył głowy, „zdradzonym o świcie”? A trotyl/brzoza/hel/magnes? Co powiedzą awtoritjety po-okragłostołowe i elyty lachociągów? Co powie „nieświeta czwórca” w kładzie „żyd, ubek, mason i pedofil”? Co powiedzą oficerowie prowadzący z GeStaPo/StaSi/BND? Rozumiemy, że „wybaczamy i prosimy o wybaczenie” to „nur fuer Deutsche”?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *