Dodruk jest już w naszym sklepie! Magdalena Ziętek-Wielomska: Imperium Klausa Schwaba

W lipcu 2020 r. Klaus Schwab, założyciel Światowego Forum Ekonomicznego w Davos ogłosił Wielki Reset. Historię świata podzielił na czas BC i AC, czyli „before and after coronavirus”. Tym samym rzekomo zakończyła się epoka „After Christ”, czyli „po narodzeniu Chrystusa” – Era Chrześcijaństwa. Zaczęła się natomiast Nowa Era i Nowa Normalność. Każda epoka potrzebuje swojego mitu albo religii: Nowym Mitem ludzkości ma być kult Matki Ziemi, a jego kapłanami – globalistyczne elity. O wprowadzaniu ludzkości do Nowej Ery mówiło się już od dawna, powstało na ten temat także wiele publikacji. Niestety większość z nich bardziej wzbudzała u czytelników lęk niż tłumaczyła otaczającą nas rzeczywistość. Częściowo wynikało to ze złożoności tej kwestii. Śledząc rozwój agendy na rzecz Nowej Ery natrafimy na angielskich naukowców, skoncentrowanych na problemie stworzenia całkowicie stabilnego społeczeństwa (Bertrand Russell, Aldous Huxley); prawdziwego zabójcę zachodniej filozofii – Frederica Spiegelberga, który postanowił obalić „tyranię abstrakcyjnego rozumu”; filozofów, psychologów i antropologów związanych z Esalen Institute działających na rzecz „zwiększania ludzkiego potencjału” (Gregory Bateson, Abraham Maslow, Fritz Perls) czy w końcu założyciela Global Business Network, futurologa i przedsiębiorcę, który zainspirował choćby Steve’a Jobsa – Stewarta Branda. Ten ostatni, symbolizuje także drugą stronę tego samego medalu – globalne korporacje. Na tym samym odcinku działa Klaus Schwab, który do tej skomplikowanej układanki wnosi jeszcze jeden element: niemieckie koncepcje imperialne i gospodarcze, które wyrastają z niemieckiej tradycji potępiającej indywidualizm i liberalizm. Pod ich sztandarami Adolf Hitler rozpoczął w 1933 r. swój własny Wielki Reset, który wtedy przegrał z liberalizmem i komunizmem. Książka „Imperium Klausa Schwaba” dotyczy tych właśnie niemieckich źródeł Nowej Ery, które są chyba najmniej zrozumianym i dostrzeganym elementem tej większej całości.

Książka jest pierwszą publikacją Instytutu Badawczego Pro vita bona odsłaniającą prawdę o tym, czym jest Wielki Reset ogłoszony ustami Klausa Schwaba. Celem tej i kolejnych publikacji jest przywrócenie rozumienia rzeczywistości w epoce dominacji irracjonalności, która stanowi prawdziwą esencję Nowego Mitu głoszącego powrót ludzkości do stanu jedności z Matką Naturą.

Książkę można kupić w naszym sklepie.

Liczba stron: 334
Okładka: miękka
Format: A5
Wydawnictwo: Fundacja Pro Vita Bona
Rok wydania: 2021

Click to rate this post!
[Total: 7 Average: 4.9]
Facebook

4 thoughts on “Dodruk jest już w naszym sklepie! Magdalena Ziętek-Wielomska: Imperium Klausa Schwaba”

  1. Thierry Meyssan twierdzi, że Światowe Forum Ekonomiczne w Davos zostało stworzone przez Center for International Private Enterprise (CIPE), która jest oddziałem słynnego National Endowment for Democracy (NED), a ten – jak to już od dawna oficjalnie wiadomo – jest narzędziem CIA. Tak więc ja bym się w spokesmanie CIA, jakim jest Schwab, nie dopatrywał spisku niemieckiego. Niestety zoologiczny antygermanizm u co poniektórych prowadzi ich do tego, że globalizm, który jest tworem żydomasońskim, przypisują Niemcom. Niemcy mają sporo za uszami, ale akurat nie to.

    1. Tak samo Donald Tusk nie jest opcją niemiecką, tylko anglo-amerykańską. Proszę pamiętać, że to m. in. Brytyjczykom zawdzięcza stanowisko Przewodniczącego Rady Europejskiej. D. Tusk jest atlantystą, nie folksdojczem.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *