Nowe dowody w sprawie Krzysztofa Olewnika?

W czasie czwartkowych przeszukań w domach rodziny Olewników zabezpieczono ok. 300 przedmiotów – poinformował rzecznik Prokuratury Apelacyjnej w Gdańsku, Krzysztof Trynka. Dodał, że część przedmiotów może mieć znaczenie dla sprawy. O sprawie Olewnika mówią też posłowie z komisji śledczej.

Prokuratorzy zdecydowali się na przeszukania, bo mieli podejrzenie, że rodzina Olewników nie przekazała wszystkich dowodów, które mogły być istotne dla sprawy.

Jak poinformował w specjalnym oświadczeniu wiceszef gdańskiej Prokuratury Apelacyjnej, Zbigniew Niemczyk, wątpliwości w zakresie zgromadzonego materiału dowodowego oraz nowe dowody „każą podać w wątpliwość dotychczas ustaloną wersję przebiegu zdarzeń, zarówno w czasie zaginięcia K. Olewnika tj. 26-27 października 2001 r., jak i w późniejszym okresie”.

W czwartek prokuratura ujawniła także, że dysponuje nagraniem, które może potwierdzić wersję mówiącą o tym, że Krzysztof Olewnik sam się uprowadził. Mogłaby wskazywać na to ekspertyza nagrania rozmowy między rodziną Olewników a przedstawicielem porywaczy przeprowadzonej w styczniu 2002 roku, a więc kilka miesięcy po porwaniu, w czasie gdy Krzysztof Olewnik miał być więziony na działce w okolicach Kałuszyna. Rozmowa, dotycząca okupu, została zarejestrowana z podsłuchu założonego na telefonie sprawców. Osoba znajdująca się w pobliżu telefonu, jeszcze przed rozpoczęciem połączenia, instruuje mężczyznę, który rozmawia potem z członkiem rodziny Olewników; jak wykazały badania, osobą tą był Krzysztof Olewnik, a rozmowa przeprowadzona została w centrum Warszawy.

http://wiadomosci.onet.pl/kraj/u-olewnikow-zabezpieczono-setki-przedmiotow,1,4910816,wiadomosc.html

-asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *