O. Rydzk: „W czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz”

O. Tadeusz Rydzyk na seminarium poświęconym klimatowi, zrównoważonemu rozwojowi i odnawialnej energii – w tym energii geotermalnej – namawiał do korzystania z tego rodzaju źródeł w brukselskiej siedzibie PE. – Trzeba zobaczyć i uczyć się od innych, proszę zobaczyć, co dzieje się w UE, proszę zobaczyć np. Niemców. Jestem zachwycony tym, co robią właśnie w polityce ochrony środowiska, odnawialnych źródeł – mówił. Ale, jak podaje TVN24, o. Rydzyk skarżył się zgromadzonym na seminarium europosłom na dyskryminację ze strony polskiego rządu.

(…) Nie wiem gdzie ja żyję, bo w czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz. To jest skandal i my czujemy się dyskryminowani. Jesteśmy wykluczani, dyskryminowani, to jest totalitaryzm – mówił.

wp.pl

Komentarz: Trudno się z o. Rydzykiem nie zgodzić. Za komuny katolickie media miały się znakomicie. A katolickie radia i telewizje miały miliony słuchaczy, korzystając z poparcia władzy głoszącej "ateizm naukowy". Nawet był ruch polityczny księży-patriotów, który pełnił przy PZPR podobną rolę jak RM przy PiS… [aw]

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “O. Rydzk: „W czasach komunizmu nie mieliśmy takich problemów jak teraz””

  1. Odniosłem wrażenie, że wypowiedź o. Rydzyka dotyczyła geotermii i innych inwestycji. Jeżeli jego wypowiedź dotyczyła gospodarki, to w moim odczuciu ma identyczne zdanie jak JKM, który kiedyś stwierdził że za Hitlera góral mógł produkować oscypki bez zezwoleń.

  2. Dla energii geotermalnej rydzyk jest gotów sprzedać katolicyzm pisowi byleby mieć mamonę. Kasa się liczy tylko kasa. WHY? Rydzyk: FOR BIG MONEY!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *