Paris-Saint Germain wykupiony przez finansistów z Kataru

Jak się można dowiedzieć z  wydania internetowego "PSGMag.net" (z  data 1 czerwca 2011)  paryski klub piłkarski PSG zostanie niebawem zakupiony  przez  finansistów z arabskiego kraju o nazwie  Katar. Finansiści z Kataru będą kontrolować 70% kapitału PSG. Transakcja zostanie sfinalizowana w okolicach 15 czerwca 2011.

 

Komentarz: Kolejne następstwo nieszczęsnej dekolonizacji, tym razem w dziedzinie sportu.

 

Antoine Ratnik 

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

0 thoughts on “Paris-Saint Germain wykupiony przez finansistów z Kataru”

  1. NIe rozumiem komentarza. Co ma do tego dekolonizacja ???? Co w ogóle dekolonizacja ma wspólnego z zakupem czegokolwiek przez kogokolwiek ? Już nie wspominając o tym, że Katar nie był kolonią a w tym regionie w ogóle nie było wpływów francuskich….

  2. Czasem drażnią mnie takie przejawy „nacjonalizmu”. Niech sobie ten klub kupią nawet i bramini indyjscy, jesli zechcą. Co to ma wspólnego z myślą konserwatywną?

  3. też nie rozumiem tego absurdalnego komentarza. mieli pieniądze, dali największą stawkę i kupili. nic w tym nadzwyczajnego. jeszcze trochę socjalizmu we francji i tylko obcych będzie stać na kupno droższych rzeczy.

  4. Szanowny panie Antoni! Ja bym się raczej z tego faktu cieszył, bo biorąc pod uwagę specyfikę prowadzenia klubu piłkarskiego, to jest to mało dochodowe zajęcie. Do klubu się raczej dokłada, więc to w sumie miło, że Katarczykom chce się ładować kasę w worek bez dna. Chociaż mam drugie podejrzenie czemu zainteresowali się właśnie PSG (dotychczas była „moda” na przejmowanie klubów angielskich), chodzi o wzmocnienie „kolorowej” frakcji kibiców na PSG i wyrugowanie skonfliktowanych z nimi rdzennych Francuzów z „Boulogne”. Pożyjemy, zobaczymy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *