Partyjne spędy PO i PiS

W sobotę w gdańskiej Ergo Arenie odbędzie się konwencja Platformy Obywatelskiej. Partia ma świętować swoje 10-lecie. Do Gdańska ma zjechać 12 tysięcy członków Pltaformy. Podczas zjazdu partia ma podsumować 4 lata rządów koalicji PO-PSL, ma też wyznaczyć kierunki przed jesiennymi wyborami parlamentarnymi. W mediach pojawiają się informacje, że podczas konwencji zostanie ogłoszona informacja o przejściu do klubu PO polityków PJN-u z Joanną Kluzik-Rostkowską na czele. (…)

Gdy Donald Tusk będzie przemawiał na urodzinach PO w Gdańsku, w Warszawie będą go krytykować młodzi z PiS. Akcję medialną organizuje też SLD. "Rzeczpospolita" pisze o dzisiejszych konwencjach największych partii.

Konwencja Młodych PiS w Warszawie ma się rozpocząć w południe. Działacze PiS poczekają z rozpoczęciem swoje konwencji do czasu przemówienia Tuska, gdyż chcą by towarzyszyły mu głośne okrzyki dezaprobaty wobec jego polityki w stosunku do młodych.

W czasie konwencji program PiS "Szansa dla młodych" ma przedstawić Jarosław Kaczyński. "Rzeczpospolitej" udało się zapoznać z dokumentem. Jest w nim mowa o "rozbiciu barier", jakie stanowią korporacje zawodowe, wyrównaniu szans edukacyjnych młodzieży w miastach i na wsi, zniesieniu odpłatności za drugi kierunek studiów oraz "odbudowie szkolnictwa zawodowego".

Za: http://www.polskieradio.pl/5/3/Artykul/384500,Partyjne-zloty-w-urodziny-Platformy

A. Me.

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *