Pęk: wyrzucenie Ziobrystów to był błąd

Uważam, że wyrzucenie ich to był poważny błąd polityczny, za który przyjdzie zapłacić – powiedział w TVN24 senator PiS Bogdan Pęk komentując list prezesa partii ws. przyczyn wyborczej porażki. Krzysztof Janik z SLD i i Paweł Zalewski z PO choć przyznali, że partia taka jak PiS potrzebna jest w Polsce, to w takiej formie skazana jest na porażkę.

Prezes PiS Jarosław Kaczyński w liście do działaczy swojej partii przekonuje, że Prawo i Sprawiedliwość może wygrać wybory pod warunkiem konsolidacji i zwalczenia „syndromu lat 90”. Podkreśla, że wykluczenie z partii działaczy związanych ze Zbigniewem Ziobrą było słuszne, gdyż od dawna działali oni na szkodę partii i przyczynili się do porażki w ostatnich wyborach. Podobnie jak działania samego PiS w ostatnim tygodniu kampanii.

Senator PiS widzi kryzys w partii

Bogdan Pęk choć zapewnia, że jest senatorem PiS, nie do końca zgadza się z oceną przedstawioną przez prezesa.

– Jest teraz poważny kryzys w Prawie i Sprawiedliwości. Cała ta sprawa z wyjściem dużej grupy liczących się parlamentarzystów to nic dobrego zarówno dla PiS jak i dla Polski. Czas pokaże w jakim kierunku to pójdzie. Ja jestem zawsze po stronie rozumu, a on mi podpowiada, że wtedy jest postęp, jak się wyciągnie wnioski z błędów i poprawi układ wewnętrzny. Myślę, że to jest możliwe i nie ma co kopać głębokich rowów miedzy antagonistami, bo nie ma między nimi znaczących różnic ideologicznych, a jedynie co do koncepcji kierowania partią – powiedział w „Faktach po Faktach” w TVN24 Bogdan Pęk.

http://www.tvn24.pl/-1,1725021,0,1,pek-wyrzucenie-ziobrystow-to-byl-blad,wiadomosc.html

asd

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *