PIAST nie dla Jurka

Były minister kultury, europoseł i wieloletni lider lubelskiego PSL – po kilku miesiącach starań został ostatecznie zaakceptowany jako kandydat do Sejmu w barwach Prawa i Sprawiedliwości. Decyzję w tej sprawie (mimo sceptycyzmu lokalnych działaczy, pamiętających Podkańskiemu występ w barwach LIBERTASU) podjął sam Jarosław Kaczyński. Być może na listach PiS znajdą się też inni politycy PIASTA – oczywiście ci, którzy jeszcze bezpośrednio nie wstąpili w szeregi większego „partnera”, jednak decyzje w tej kwestii będą podejmowane indywidualnie i oddzielnie dla poszczególnych okręgów – przyznali Podkański i prezes PiS w Lublinie, Krzysztof Michałkiewicz, członek Komitetu Politycznego Prawa i Sprawiedliwości.

Nie wiadomo natomiast jeszcze, czy akceptację Kaczyńskiego zyska prof. Ryszard Bender (podpadnięty również za LIBERTAS, jak i za udział w pamiętnej konferencji zorganizowanej przez Jana Kobylańskiego, na której Kazimierz Świtoń mówił o śmierci Lecha Kaczyńskiego jako karze za zdradę w postaci podpisania Traktatu Lizbońskiego).

Oficjalnie w PiS obowiązuje zasada niezawierania sojuszy z organizacjami (poza Solidarnością Rolników Indywidualnych), a jedynie pozyskiwania wybranych ich działaczy na swoje listy, bądź wprost w swoje szeregi. Gdyby sztuka ta nie udała się prof. Benderowi (lub gdyby został on zesłany do innego okręgu wyborczego), lubelskie środowiska narodowo-konserwatywne widziałyby wśród kandydatów do Senatu prof. Mieczysława Rybę.

(karo)

Click to rate this post!
[Total: 0 Average: 0]
Facebook

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *