Piasta: Chcesz darmowe lokum? – zmień orientację płciową

Grupa Stonewall, znana z wspierania dewiacji seksualnych, pochwaliła się kolejnym sukcesem: „Mamy to! Poznań sfinansuje mieszkanie wspomagane dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności! To realizacja postulatu, do którego przekonujemy Urząd Miasta od lat. Wsparcie dla osób LGBT+ w kryzysie bezdomności znalazło się już w naszym projekcie poznańskiej Karty LGBT+. W sierpniu tego roku wysłaliśmy do prezydenta Jaśkowiaka list, w którym uzasadnialiśmy potrzebę stworzenia takiej formy pomocy” – informują aktywiści ze środowiska LGBT.

Miasto Poznań ogłosiło konkurs na realizację pilotażowego programu mieszkania interwencyjnego dla osób LGBT+. W jego wyniku ma powstać mieszkanie, w którym równocześnie będzie mogło przebywać kilka osób. Oprócz tego powstanie specjalny raport, dzięki któremu miasto dowie się, jaka jest rzeczywista skala problemu i jakie zasoby powinno zabezpieczyć w przyszłości, aby pomagać osobom LGBT+ w kryzysie bezdomności .

Jak precyzuje lokalna Gazeta Wyborcza, w mieszkaniu będą mogły zamieszkać osoby LGBT+ z Poznania, które są ofiarami przemocy i z jej powodu muszą opuścić dotychczasowe miejsce zamieszkania. Pilotażowo mieszkanie ma działać przez 9 miesięcy – od 1 kwietnia do końca roku. Na ten cel przeznaczono 60 tysięcy złotych z miejskiego budżetu.

Jak zatem widzimy Poznań tradycyjnie znajduje się w forpoczcie postępu. Tymczasem rodziny oczekujące na swoje mieszkania komunalne będą musiały uzbroić się w cierpliwość. W końcu w szerokim gronie obywateli równych, zawsze znajda się ci równiejsi.

Przemysław Piasta

za: https://myslpolska.info/

Click to rate this post!
[Total: 10 Average: 5]
Facebook

1 thoughts on “Piasta: Chcesz darmowe lokum? – zmień orientację płciową”

  1. „Jak zatem widzimy Poznań tradycyjnie znajduje się w forpoczcie postępu”

    W XX-leciu międzywojennym bastion nacjonalizmu. Sanatorzy używali określenia „prasa poznańczykowska” jako synonimu prasy endeckiej.
    Po 3 dekadach istnienia III RP każdy, choćby najbardziej lewacki kandydat na prezydenta dużego i średniego miasta w Polsce wygrywa wybory samorządowe w cuglach (nierzadko w pierwszej turze).

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *